18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

łatwa diagnoza w domu

Nie wiesz, czy miałeś koronawirusa? WIEMY, JAK TO SPRAWDZIĆ

18.01.2021  20:41
Nie wiesz, czy miałeś koronawirusa? Sprawdzisz to w domu
Nie wiesz, czy miałeś koronawirusa? Sprawdzisz to w domu Fot: fizkes/Shutterstock

Nie potrzeba specjalistycznych testów, by sprawdzić, czy przeszedłeś zakażenie koronawirusem SARS-COV-2. Specjalista ds COVID-19 zdradza, po czym poznasz, że jesteś ozdrowieńcem.

Pandemia koronawirusa trwa, a szczepionki w Polsce się... skończyły. Mimo to politycy PiS ciągle zapewniają, że ze szczepieniami jesteśmy na czele Europy, pandemię według premiera Morawieckiego pokonaliśmy już kilka razy, a teraz pojawiły się widoki na zniesienie lockdownu od lutego.

Tymczasem w Polsce ciągle robi się bardzo mało badań na obecność koronawirusa w organizmie. Możliwe, że wielu z nas zakażenie SARS-COV-2 już przeszło, ale o tym nie wiemy. Jak to sprawdzić?

Nie wiesz czy miałeś koronawirusa? Sprawdzisz to bez testu

Najskuteczniejsze i najbardziej pewne wyniki dostaniemy, jeśli poddamy się badaniu na przeciwciała. Im szybciej, tym lepiej, bo te niestety z biegiem czasu mogą znikać. Są jednak także sposoby, które nie będą wymagały od nas dodatkowych nakładów pieniężnych.

O tym, po czym można ocenić, czy przeszło się zakażenie, czy nie, opowiedział dr Dan Bunstone, specjalista National Health Service ds. COVID-19. Twierdzi on, że nawet przez trzy miesiące po przejściu zakażenia (nawet, jeśli przechorowaliśmy je bezobjawowo lub skąpo objawowo) mogą występować u nas charakterystyczne objawy.

Bunstone zalicza do nich między innymi "wypranie", brak chęci i sił do działania, ciągłe zmęczenie o brak energii. Mogą pojawić się częste bóle głowy, mięśni lub stawów i znużenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze