18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nagły poród w łazience

Znana modelka urodziła. Nie wiedziała, że była w ciąży!

Wojciech Kozicki
16.11.2019  16:08
Objawy ciąży nie wystapiły, poród był niespodzianką
Objawy ciąży nie wystapiły, poród był niespodzianką Fot: Instagram

Erin Langmaid to znana modelka z Australii. Ma 23 lata i właśnie została mamą. Poród bardzo ją zaskoczył, bo nie miała pojęcia, że jest w ciąży.

Erin Langmaid to szczupła modelka z Antypodów. W październiku urodziła i była to dla niej ogromna niespodzianka. W jednym z wywiadów wyznała, że pewnego poranka źle się poczuła, poszła do łazienki i po chwilę wyszła z niej jako mama dziewczynki o imieniu Isla May.

Ciąża, objawy, dolegliwości

Gdy kobieta zajdzie w ciążę ma takie objawy jak m.in. brak miesiączki, wymioty, nudności, zwiększony apetyt i  bolące piersi. Langmaid nie miała jednak nawet ciążowego brzucha i nie wiedziała, że spodziewała się dziecka. Twierdzi, że przez ostatnie 9 miesięcy brała nawet tabletki antykoncepcyjne.

Ciąża bez objawów

Okazuje się, że medycyna zna podobne przypadki, choć zdarzają się one niezwykle rzadko (1 na 2500). Jest to tzw. „ciąża bez objawów”, podczas której płód rozwija się prawidłowo.

W takim przypadku kobieta zazwyczaj nie jest świadoma, że jest w ciąży. Gdy organizm kobiety nie daje żadnych sygnałów o zagnieżdżeniu się jajeczka w macicy oraz o jego rozwoju lub symptomy mogą świadczyć o innych dolegliwościach – mówimy o ciąży nierozpoznanej ukrytej – serwis parenting.pl opisuje czym jest ciąża nierozpoznana/ciąża ukryta.

Test ciążowy wykrywa w moczu obecność hormonu hCG. Zdarzają się jednak przypadki, gdy jego poziom w organizmie jest tak niski, że test go nie wykrywa.

Przeczytaj więcej
Komentarze