18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świetne wieści

Moderna działa na wariant Delta?! Koncern świętuje

04.07.2021  13:21
Moderna działa na wariant Delta
Moderna działa na wariant Delta Fot: AP/Associated Press/East News

Szczepionka firmy Moderna najprawdopodobniej jest skuteczna w przeciwdziałaniu indyjskiej mutacji koronawirusa, czyli wariantowi Delta. Koncern farmaceutyczny może już ogłosić sukces, a wszyscy zaszczepieni wreszcie odetchną z ulgą.

Mutacja indyjska koronawirusa, zwana również wariantem Delta, jest bardzo niebezpieczna. Przekonały się o tym już kraje, w których stała się ona wirusem dominującym - natychmiast należało przywrócić obostrzenia.

W Polsce wariant Delta jest już obecny, ale jak na razie nie powoduje koszmarnych sytuacji i pandemia pozostaje w uśpieniu. Wszyscy jednak z pewną dozą lęku spoglądamy w najbliższą przyszłość. Oczywiście, osoby zaszczepione mogą czuć się minimalnie bardziej bezpieczne w tym niesprzyjającym okresie.

Moderna działa na mutacje koronawirusa!

Niestety, tylko minimalnie. Nie wiadomo dokładnie, jak szczepionki radzą sobie z mutacją indyjską. Wyjątkiem jest specyfik firmy Moderna, koncern ogłosił bowiem sukces i stwierdził, że ten właśnie preparat przeciwdziała wariantowi Delta całkiem skutecznie.

Szczepionka wyprodukowana przez Modernę powinna być skuteczna przeciwko wariantowi Delta wirusa SARS-CoV-2 - dokładnie tak wynika z oświadczenia wydanego przez producenta preparatu, w którym poinformowano o wynikach najnowszych badań. 

Jesteśmy zaangażowani w badania nad nowymi wariantami, zbieraniu danych i dzieleniu się nimi, gdy tylko się pojawią. Nowe dane, które pozyskaliśmy, są zachęcające i wzmacniają nasze przekonanie, że szczepionka przeciwko COVID-19 stworzona przez Modernę powinna pozostać skuteczna przeciwko nowo odkrywanym wariantom wirusa

- powiedział cytowany w komunikacie CEO Moderny Stéphane Bancel.

Mało tego, koncern zapewnia, że szczepionka jest skuteczna także w działaniu przeciwko wariantom Beta (odkrytym w RPA), A.23.1 i A.VOI.V2 (odkrytym w Ugandzie i Angoli) oraz Eta (odkrytym w Nigerii).

Myślicie, że inne firmy również skupią się na podobnych badaniach i wkrótce ogłoszą taki sam sukces?

Czytaj także