18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ceny z kosmosu

Morze Bałtyckie zalała drożyzna. Dania z budki jak posypane złotem

27.06.2020  18:02
Morze Bałtyckie zalała drożyzna. Dania z budki jak posypane złotem
Morze Bałtyckie zalała drożyzna. Dania z budki jak posypane złotem Fot: EAST NEWS

Morze Bałtyckie ma w tym roku wyjątkowo drogie oferty na spędzenie urlopu. Nawet za dania z niewielkich budek trzeba zapłacić koszmarnie dużo. Drożyzna zalała polskie miejscowości turystyczne. 

Morze Bałtyckie w tym roku jest jedną z niewielu alternatyw na spędzenie wczasów. Z uwagi na pandemię koronawirusa wyjazd za granicę nie jest możliwy, więc Polacy ruszają do rodzimych miejscowości turystycznych.

Niestety, Morze Bałtyckie zostało dosłownie zalane drożyzną. Za zwykłe danie obiadowe trzeba zapłacić tyle, ile za tygodniowe zakupy dla rodziny. Jakby tego było mało, tańsze rozwiązania również nie są wcale tanie.

Morze Bałtyckie zalane drożyzną

Za zwykłego kebaba z budki zapłacimy nawet... 28 złotych! To dwukrotnie, jeśli nie trzykrotnie drożej niż w innych miejscach Polski. Portal WP Finanse sprawdził, że kebab w Rewalu jest o wiele droższy niż takie samo danie np. ze Szczecina.

Okazuje się, że takie ceny utrzymują się nie tylko nad morzem, ale również w górach. Te dwie najbardziej popularne wśród Polaków lokalizacje urlopowe są niesamowicie kosztowne. W jednym i drugim miejscu powinniśmy mieć w portfelu spory zapas.

Wybierzecie się w tym roku na taki odpoczynek?

Czytaj także
Przeczytaj więcej