18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia jest jest z Wuhan?

Nowa mutacja koronawirusa! Szczep zabójczy jak Terminator

Wojciech Kozicki
06.05.2020  10:58
Nowa mutacja koronawirusa - odpowiada za pandemię?
Nowa mutacja koronawirusa - odpowiada za pandemię? Fot: Facebook/Owatonna People's Press

Nowe badania koronawirusa i szokujące odkrycie. Zidentyfikowano nowy szczep choroby i okazuje się, że wirus znowu zmutował. To jego bardziej zaraźliwa odmiana odpowiada za pandemię?

Naukowcy z laboratorium w Los Alamos dokonali zaskakującego odkrycia. Jak donosi „Los Angeles Times”, za pandemię koronawirusa nie odpowiada szczep wirusa, który zaatakował w Wuhan, a jego groźniejsza odmiana. Mutacja SARS-CoV-2 jest prawdopodobnym sprawcą globalnego dramatu, ponieważ jest znacznie bardziej zaraźliwa od pierwowzoru.

Mutacja koronawirusa i szczep D614G

Zdaniem naukowców z Los Alamos National Laboratory, zmutowany szczep koronawirusa (D614G) pojawił się w Europie w lutym, a stamtąd dotarł do USA. Co gorsza, rujnuje system odpornościowy pacjentów i po infekcji są bardziej podatni na ponowne zakażenie się koronawirusem. W sumie zidentyfikowano 14 nowych mutacji patogenu z Chin, ale ta budzi największe obawy ekspertów.

Lek i szczepionka na koronawirusa nieskuteczne?

To również zła wiadomość dla naukowców, którzy właśnie opracowują lekarstwo i szczepionkę na koronawirusa. Wielu z nich wykorzystuje w swojej pracy poprzednie mutacje patogenu, więc szczep D614G może być odporny na przyszłe leki.

Odkryliśmy nowy szczep koronawirusa tylko dzięki ciężkiej p[racy lekarzy i naukowców z całego świata. To dodaje nam energii. Świat współpracuje tak jak nigdy nie widziałam przez 30 lat mojej pracy naukowej – powiedziała dr Bette Korber z Nowego Meksyku.

Przeczytaj więcej
Komentarze