18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Są dużo ostrzejsze

Fiut to najgorsze nazwisko? Pomyślcie o Cipce lub Kutasiku

02.12.2019  14:31
Fiut to najgorsze nazwisko? Pomyślcie o Cipce lub Kutasiku
Fiut to najgorsze nazwisko? Pomyślcie o Cipce lub Kutasiku Fot: EAST NEWS

Nazywasz się Kowalski? dziękuj Bogu za ten dar zesłany z nieba. Niektórzy mają bowiem gorzej... dużo gorzej. W Polsce aż roi się od ludzi o nazwisku Fiut, Cipka czy Pinda.

Fiut to jedno z tych nazwisk, które budzą w ludziach trwogę. Okazuje się jednak, że w Polsce nie brakuje innych, często nawet gorszych. Normalnie moglibyśmy uznać je za słowa obraźliwe, a tymczasem zwykli Polacy noszą je dumnie na co dzień. Poznajcie kilka, które zmrożą Was jeszcze bardziej niż Fiut. 

Nazwiska, które prowokują

Pierwszym przykładem jest niejaka opozycja do wspomnianego już Fiut, a mianowicie - Cipka. W naszym kraju nazywają się tak 3 osoby. W sytuacji, kiedy nazwisko brzmi tak, że można je uznać za słowo obraźliwe - nikt nie robi problemu, by zostało zmienione w świetle prawa. Najwyraźniej jednak trzech śmiałków postanowiło z dumą przejść z "Cipką" w dowodzie przez życie. 

Kolejnym, znacznie bardziej popularnym od Cipki nazwiskiem jest... Nieruchaj. Ludzi, którzy je noszą jest w Polsce aż 48. Wyobrażamy sobie, że żarty jakie musieli bądź muszą znosić np. w szkole, bywały okrutne.

Podobnym do dumnego Fiut, jest nazwisko Kutasik. Niemniej, nie da się ukryć, że brzmi ono jak bardzo mały problem... Mniej dosadnie i wręcz trochę prześmiewczo. Kutasików w Polsce jest dziewięciu. 

Inne, nieprzyjemnie brzmiące przykłady to: Fiutek (spora grupa, 300 osób), Anus (143), Gwałt (90), Pinda (aż 592 osoby), a także w przeciwieństwie do Nieruchaja - Dymacz (234 osoby).

Ktoś, kto nosi jedno z wymienionych powyżej nazwisk i nie planuje go zmieniać, może być z siebie dumny - oznacza to, że cechuje się wyjątkowo mocnym charakterem. 

Przeczytaj więcej
Komentarze