18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to już jest koniec?

ZAGŁADA ŚWIATA W TYM TYGODNIU?! Asteroida pędzi na Ziemię!

14.09.2020  13:05
Asteroida 2014 QJ33  pędzi w kieunku Ziemi
Asteroida 2014 QJ33 pędzi w kieunku Ziemi Fot: Elena11/Shutterstock

W stronę Ziemi leci gigantyczna asteroida. Już w tym tygodniu świat, jaki znamy, przestanie istnieć i czeka nas zagłada?

66 milionów lat temu gigantyczna asteroida uderzyła w Ziemię, doprowadzając do wielkiej zagłady. Choć niektórzy myślą, że świat zaczął się wraz z człowiekiem, niewiele w tym prawdy - długo przed nami były tu dinozaury. Niestety, wszystkie wyginęły w tym samym czasie - gdy kosmiczny obiekt zderzył się z Ziemią.

Czy podobny los czeka ludzi i zwierzęta, które dziś zamieszkują naszą planetę? Naukowcy nie wykluczają takiej możliwości, choć NASA ciągle kombinuje, jak radzić sobie z olbrzymami mknącymi w naszym kierunku. I właśnie drży przed jednym, który z orbitą Ziemi zderzy się już w tym tygodniu!

Asteroida 2014 QJ33 zniszczy Ziemię?

Już w tym tygodniu z orbitą Ziemi zderzy się wielgachna asteroida, większa od London Bridge, 2014 QJ33. Skała mknie w naszą stronę z zawrotną prędkością 30 tysięcy kilometrów na godzinę. Czeka nas KONIEC ŚWIATA? NASA twierdzi, że RACZEJ nie, Asteroida powinna ominąć planetę, nie uszkadzając jej. Ma przelecieć w odległości 6,67 jednostek księżycowych od naszego globu (2 563 394 km). Sądny dzień wyliczony został na 17 września.

2014 QJ33 klasyfikowana jest jako NEO - Near Earth Object, czyli obiekt blisko Ziemi. NASA nazywa tak każdą asteroidę lub kometę, która zbliża się do zielonej planety z prędkością 1,3 jednostki astronomicznej. Gdyby asteroida miała jednak w Ziemię uderzyć, mogłaby wywołać u nas "malutkie" zamieszanie. NASA szacuje bowiem, że skalny gigant mierzy sobie około 104 metrów.

Czytaj także
Przeczytaj więcej