18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NASA ostrzega, asteroida nadlatuje

Koniec świata za kilka dni? Nadciąga olbrzym z kosmosu!

22.09.2019  10:23
Asteroida przeleci blisko Ziemi - szykuje sie apokalipsa i koniec świata?
Asteroida przeleci blisko Ziemi - szykuje sie apokalipsa i koniec świata? Fot: Pixabay.com

Koniec świata? Tym razem może wydarzyć się gigantyczna katastrofa, ale nie będzie to raczej apokalipsa lub koniec życia na Ziemi. Nadciąga asteroida, którą NASA uznało za potencjalnie niebezpieczny kosmiczny obiekt.

Asteroida 1998 FF14 jest wielka jak dwa Pałace Kultury (ok. 430 metrów średnicy), a Ziemia można znaleźć się na jej trasie już 24 września. NASA uważa, że kosmiczna skała to potencjalne zagrożenie dla planety i klasyfikuje ją jako NEO, czyli „obiekt bliski Ziemi”.

Asteroida znajdzie się niepokojąco blisko niej, bo przeleci w odległości mniejszej niż odległość od Księżyca. Wydaje wam się to kawał drogi i czujecie się bezpiecznie? Newsnation.in pisze, że w kosmicznej skali jest to „o włos”.

Kosmiczny morderca pędzi z prędkością 22 kilometrów na sekundę. Uderzenie w Ziemię z taką prędkością wywołałoby zniszczenie na skalę całego kontynentu. Asteroida wywołałaby nie tylko destrukcję w miejscu „trafienia”. Zagładę siałyby też face tsunami, fala uderzeniowa i katastrofalne podmuchy wiatru.

Zagłosuj

Jak twoim zdaniem skończy się świat?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze