18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kuszą obcych

NASA wyśle w kosmos nagie fotki? Polują na napalonych kosmitów

12.05.2022  17:59
NASA wyśle obrazy z nagimi ludźmi w kosmos
NASA wyśle obrazy z nagimi ludźmi w kosmos Fot: adike/Shutterstock

Naukowcy już w latach 70. ubiegłego wieku podczas jednej z misji wysłali w kosmos obrazy z nagimi kobietami i mężczyznami. Eksperci z NASA uważają, że trzeba to powtórzyć. Skuszą kosmitów pornografią?

Naukowcy od lat prowadzą badania w poszukiwaniu innych form życia. Do kosmosu co pewien czas wystrzeliwane są rozmaite przedmioty, które kiedyś mają umożliwić nawiązanie kontaktu z obcymi.

NASA wyśle w kosmos nagich ludzi?

Zespół naukowców NASA chce wkrótce wysłać reprezentacje nagiego ciała w odległe zakątki kosmosu, by w ten sposób nawiązać kontakt z istotami pozaziemskimi. Projekt "Beacon in the Galaxy" zakłada umieszczenie w przestrzeni kosmicznej specjalnej wiadomości zakodowanej szyfrem binarnym, do której dołączone będą... obrazy nagich ludzi.

Kod binarny uważany jest za najprostszy system matematyczny, dlatego zdaniem naukowców nawet kosmici bez problemu go odszyfrują. Nie wiadomo jeszcze, co będzie zawierała zaszyfrowana wiadomość.

Nie wszyscy podchodzą entuzjastycznie do pomysłu NASA. Wiele osób twierdzi, że lepiej nie sprowadzać do nas inteligentnych cywilizacji, gdyż z wielu książek i filmów wiadomo, jak mógłby taki kontakt się skończyć. Inni twierdzą, że takie przedsięwzięcie to zbędny wydatek, gdyż szanse na odpowiedź obcych są bliskie zeru.

Według wyliczeń naukowców z Uniwersytetu Harvarda wiadomość zwrotna, którą wysłaliby nam obcy, leciałaby do nas minimum 3 tysiące lat. Trochę zatem poczekamy...

logo Tu się dzieje