NNW kierowcy – czy warto kupić?

Materiały partnerskie
31.10.2019  12:33
NNW kierowcy – czy warto kupić?

Większość kierowców ogranicza się do wykupienia obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Tymczasem warto wziąć pod uwagę inne ubezpieczenia, które zwiększają zakres ochrony. Przykładem jest NNW kierowcy – sprawdź, dlaczego warto mieć takie ubezpieczenie.

Zdarzenia na drodze mogą dotknąć każdego – nawet najbardziej uważnego kierowcę. W końcu po ulicach poruszają się też inne osoby, które nierzadko jeżdżą dość brawurowo. Jeśli dojdzie do wypadku z ich winy, Ty – jako osoba poszkodowana – otrzymasz wsparcie finansowe od ubezpieczyciela. Możesz jednak zwiększyć wysokość odszkodowania, jeśli zdecydujesz się wykupić NNW kierowcy. Taka polisa przyda się również wtedy, gdy to Ty jesteś sprawcą zdarzenia.

Jak działa NNW kierowcy?

NNW kierowcy to polisa obejmująca następstwa nieszczęśliwych wypadków. Swoim zakresem obejmuje nie tylko osobę prowadzącą pojazd, ale również pasażerów.

W ramach ubezpieczenia, towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się m.in. do:

  • wypłacenia odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu,
  • pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, leków.

NNW kierowcy warto mieć

NNW jest polisą, która nie stanowi dużego wydatku, dlatego warto ją wykupić. Ubezpieczenie niesie za sobą wiele korzyści, wśród których wymienić można m.in.:

  • dodatkowe wsparcie dla podróżujących – NNW zapewnia dodatkowe odszkodowanie, niezależnie od środków przysługujących w ramach OC,
  • możliwość pokrycia wydatków związanych z leczeniem po wypadku – pozwala to na przeprowadzenie rehabilitacji niezbędnej do powrotu do pełnej sprawności,
  • daje większe poczucie bezpieczeństwa – dzięki temu można podróżować bez większego stresu.

Jak wybrać dobrą polisę NNW?

Wybór polisy NNW nie może być przypadkowy. Dlatego z pomocą przychodzi np. porównywarka ubezpieczeń Rankomat. Wystarczy wypełnić krótki formularz, aby otrzymać informacje o cenach obowiązujących w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Warto pamiętać, by przy wyborze nie kierować się wyłącznie wysokością składki. Im niższa cena, tym mniejszej finansowej odpowiedzialności ubezpieczyciela można się spodziewać. Warto więc wcześniej sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania.  Ważne są m.in. takie kwestie jak:

  • zakres ochrony – pełny czy podstawowy,
  • sumy gwarancyjne,
  • wyłączenia odpowiedzialności.

To główne kryteria, które mogą zadecydować o przewadze jednej polisy nad pozostałymi.

Przeczytaj więcej
Komentarze