18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec potwora jest bliski?

Na co jest chory Putin? "Nieuleczalna choroba"

08.03.2022  10:04
Na co choruje Putin? To może być nieuleczalna choroba
Na co choruje Putin? To może być nieuleczalna choroba Fot: Russian Presidential Press Service/Associated Press/East News

Władimir Putin to zbrodniarz, morderca, psychopata… a może po prostu śmiertelnie chory człowiek? Od lat pojawiają się kolejne informacje, że prezydent Federacji Rosyjskiej cierpi na liczne i poważne choroby, w tym niektóre nieuleczalne. Kreml twierdzi, że jest zdrowy, ale eksperci podejrzewają na co choruje rosyjski tyran.

Władimir Putin jest nieuleczalnie chory? Już kilka lat temu mogliśmy przeczytać doniesienia, że przeszedł operację trzustki z powodu raka, co nagłośnił krytyk jego rządów Walerij Sołowiej. Od dawna mówi się też, że Putin jest chory na Parkinsona, co ma potwierdzać podobno ręka kurczowo trzymana przy ciele, co opisywał holenderski neurolog, profesor Bastiaan Bloem na łamach „British Medical Journal”. Psychologowie podejrzewają u niego również depresję. A może sytuacja jest znacznie poważniejsza i zbrodniarz jest już na ostatniej prostej do mety?

Choroby Putina. Prezydent na sterydach?

Uwagę ekspertów zwracają przede wszystkim zmienione rysy twarzy Putina. Były minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, lekarz David Owen jest pewny, że prezydent Rosji bierze sterydy anaboliczne lub kortykosteroidy, znacznie obniżające odporność. Zwiększają masę ciała, ale mogą skutkować m.in. niewydolnością nerek, zaburzeniami zachowania i atakami agresji. Wiadomo, że Putin, znany z perfekcyjnego panowania nad emocjami, teraz traci nad sobą kontrolę. Na łamach „Washington Post” ujawniono, że polityk coraz częściej krzyczy na swoich podwładnych.

Putin ma raka?

Eksperci wyjaśniają, że opuchlizna twarzy Putina może wynikać właśnie z niewydolności nerek, zastojów limfatycznych, zapalenia szpiku kości czołowej, choroby oczu, zakażenia wirusem Epsteina-Barr, który wywołuje mononukleozę zakaźną czy choroby tarczycy. Może też świadczyć o nowotworze płuc, nowotworze z przerzutami lub o stosowaniu intensywnej terapii onkologicznej. To właśnie taka terapia jest w stanie spowodować zmiany w zachowaniu.

Chorobę nowotworową u Putina podejrzewała m.in. spiker Izby Reprezentantów Nany Pelosi. Jej zdaniem, Putin może też cierpieć również na mgłę covidową, czyli powikłanie po koronawirusie. Senator Marco Rubio na antenie CNN powiedział natomiast, że Putin może mieć „pewne problemy neuro-fizjologiczne”.

Prezydent Rosji i choroba Parkinsona

O Parkinsonie u Putina obserwatorzy alarmowali od dawna. Prezydent wkładał duży wysiłek w wykonywanie prostych ruchów. Potwierdza to również charakterystyczny "chód rewolwerowca". Prawa ręka Władimira Putina zawsze jest trzymana nieruchomo przy klatce piersiowej. Jak podaje British Medical Jorunal, podejrzenia potwierdza również charakterystyczne dla choroby Parkinsona ograniczone kołysanie ramionami.

Putin jest chory psychicznie?

A może po prostu Putin  jest chory psychicznie? Taką możliwość wyklucza Berthold Kohler we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Prof. Janusz Heitzman, pełnomocnik ds. psychiatrii sądowej przy Ministrze Zdrowia, w rozmowie z PAP uważa natomiast, że Putin nie zwariował i doskonale wie co robi i co się wokół niego dzieje. Jednak informatorzy „The Washington Post” donoszą, że stan psychiczny Putina jest coraz gorszy i wykazuje coraz bardziej chaotyczne zachowania, zaczyna popadać w paranoję, a wybuchy gniewu mogą świadczyć o „erozji kontroli impulsów”.

Dyktatorzy mają pewne cechy paranoiczne. Nie jest to jednak paranoja rozumiana jako choroba psychiczna i urojenia. To patologia osobowości czy charakteru, skutek stałego poczucia nieufności, poszukiwania wroga i nadmiernej czujności – wyjaśnił prof. Janusz Heitzman.

Putin JEST BARDZO CHORY?! Współtwórca GROM UJAWNIA

logo Tu się dzieje