18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka pełnia, noc cudów

Dzisiaj Truskawkowy Księżyc! Pobudzi erotycznie?

Wojciech Kozicki
10.06.2022  12:50
Nadciąga Truskawkowy Księżyc. Super pełnia będzie miała wpływ na zdrowie i organizm?
Nadciąga Truskawkowy Księżyc. Super pełnia będzie miała wpływ na zdrowie i organizm? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Jeśli pobudzają was nocne obserwacje nieba i astronomia, to macie pełne prawo być w ekstazie. Już dzisiaj 14 czerwca widoczny będzie Truskawkowy Księżyc! Czy ta niezwykła pełnia Księżyca wpłynie na zdrowie i funkcjonowanie ludzkiego organizmu?

Uwaga, 14 czerwca 2022 roku wydarzy się niezwykła pełnia Księżyca, której towarzyszyć będą zjawiskowe okoliczności. Potwierdzono, że naszym oczom ukaże się zjawisko astronomiczne określane jako Truskawkowy Księżyc. Można też w źródłach i podręcznikach spotkać takie nazwy tego zjawiska jak „gorąca pełnia", „różana pełnia” i „kwiatowa pełnia”. Srebrny Glob zbliży się intrygująco do naszej planety, przez co będzie wydawał się ogromny i jaśniejszy.

Niezwykłe superpełnia i Truskawkowy Księżyc

Co ciekawe, Truskawkowy Księżyc będzie widoczny gołym okiem już o godzinie 13:35, choć obserwację najlepiej prowadzić po zmroku. Jeśli dopiszą nam warunki atmosferyczne i bezchmurne niebo, będziemy go widzieć jak na dłoni. Aby obserwacja była ciekawsza i łatwiejsza, najlepiej oddalić się od sztucznie oświetlonych obszarów miejskich.

Warto wyjaśnić, że Księżyc podczas super pełni będzie w opozycji do Słońca, czyli po przeciwnej stronie Ziemi. W ten sposób stanie się prawie cały oświetlony, co ułatwi jego obserwację.

Zjawisko zawdzięcza swoją nazwę rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, którzy zgodnie z tradycją właśnie w czerwcu zbierają truskawki. W Polsce sezon na te owoce trwa już od jakiegoś czasu, więc możemy go celebrować także poprzez obserwację pełni Księżyca – wyjaśnia Radio ZET.

Wirtualna Polska ostrzega, że ta niezwykła pełnia i Super Księżyc mogą mieć wpływ na ludzki organizm.

Naukowcy twierdzą, że podczas pełni organizm człowieka może różnie reagować na światło Księżyca. Pojawia się bezsenność lub bardzo intensywne sny, a nawet silne pobudzenie seksualne i nerwowość – pisze Wirtualna Polska.

Truskawkowy Księżyc – niezwykła pełnia Księżyca

Czytaj także