18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ta krowa to kura znosząca złote jaja

Najdziwniejsza krowa świata! Ludzie ryzykują życiem dla selfie

Wojciech Kozicki
08.07.2021  08:44
Najmniejsza krowa świata. Ludzie ryzykują życiem, by zrobić z nią selfie
Najmniejsza krowa świata. Ludzie ryzykują życiem, by zrobić z nią selfie Fot: Value Stock Images/East News - zdjęcie ilustracyjne

Chrzanić restrykcje przeciwpandemiczne, muszę zobaczyć mini krowę – masowo powtarzają ostatnio mieszkańcy Bangladeszu. Ciekawość bierze górę, każdy chce osobiście poznać najmniejszą krowę świata Rani, ryzykując nawet zakażenie koronawirusem i śmierć.

Bangladesz i masowo łamane restrykcje przeciwpandemiczne z powodu… krowy! Nie jest to jednak byle jaka „mućka”, a najmniejsza krowa świata. Mająca niespełna dwa lata krowa rasy Bhutti ma 51 cm wysokości, 66 cm długości i waży 26 kg.

Rozmiar ma znaczenie. Mała krowa, wielka sława

Jak podają media, krowa Rani przyciąga tysiące ciekawskich mieszkańców Bangladeszu. W internecie furorę robią filmiki i zdjęcia przedstawiające mini-krowę. Chociaż zwierzę jest małe, to w Azji staje się wielką gwiazdą. W zaledwie 3 dni gospodarstwo odwiedziło 15 tysięcy osób, by zrobić selfie z krową.

Właściciele krowy zapewniają, że jest o 10 centymetrów niższa od obecnej oficjalnej rekordzistki, Manikyam, krowy żyjącej w indyjskim stanie Kerala. Twierdzą również, że mają już dość tej popularności i oblężenia farmy. Czy zmienią zdanie jeśli lada moment krowa Rani zacznie przynosić zyski? Chyba powinni pomyśleć jak nieco wydoić ciekawskich turystów.

Rekordowa krowa

Zwierzę ma być wpisane do Księgi Rekordów Guinessa w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Szef miejscowej służby weterynaryjnej wyjaśnił  również w rozmowie z AFP, że Rani jest wynikiem chowu wsobnego, czyli kojarzenia zwierząt spokrewnionych ze sobą.

Ludzie są tak zaangażowani, że świadomie łamią obowiązujące w Bangladeszu obostrzenia przeciwepidemiczne. Podróżują zakazaną obecnie komunikacją miejską. Tłumy udają się – głównie rikszami - na farmę Charigram. Położona 30 km od Dhaki przeżywa istne oblężenie – podaje Radio ZET.