18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Największy kot na świecie. Ma ponad 120 centymetrów i sam sięga po jedzenie

Redakcja
18.05.2017  18:08
Największy kot na świecie
Największy kot na świecie Fot: instagram.com/omar_mainecoon/

Jest większy od swojego psiego przyjaciela. Wkrótce trafi do Księgi Rekordów Guinessa.

Gwiazdami Internetu są najczęściej młodzi ludzie. Ich blask został na chwilę przykryty przez kota, który może pobić rekord Guinessa. Zwierzak ma ponad 120 centymetrów i jest najdłuższym kotem na świecie.

Omar bez problemu radzi sobie z zaglądaniem na kuchenny blat, a psi przyjaciel jest od niego mniejszy. Właścicielką zwierząt jest Stephy Hirst mieszkająca w Australii, która adoptowała kociaka w 2013 roku.

Maine Coon, bo tak brzmi nazwa tej rasy, słyną z dużych rozmiarów. Pochodzą z Ameryki Północnej i potrafią ważyć nawet 12 kilogramów. Cechuje je inteligencja i żywiołowość. Omar jest wyjątkowo długi i ciężki, ponieważ mierzy ponad 120 centymetrów, a jego waga przekracza 14 kilogramów.

 

Rekordowo wielki

Gigantyczny kot ma swoje konto w serwisie Instagram, gdzie jego właścicielka publikuje zdjęcia z codziennego życia futrzaka. Ponad 10 tysięcy obserwujących śledzi poczynania kociego wielkoluda. Co ciekawe, czworonóg wciąż rośnie, więc ma szansę znaleźć się w Księdze Rekordów Guinessa.

Poprzedni tytuł największego kota należy do zwierzaka, który mierzył 118 centymetrów, więc Omar przegonił już swojego rywala. Z właścicielką czworonoga skontaktowali się już przedstawiciele Księgi Rekordów.

Wkrótce kobieta dowie się, czy jej kot uzyska tytuł największego. Mamy nadzieję, że tak się stanie.

 

 

 

Przeczytaj więcej
Komentarze