18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mamy mało czasu

Naukowcy ujawniają: tak wyginie ludzkość. Jest data końca świata

Wojciech Kozicki
02.08.2022  14:38
Naukowcy ujawniają: tak wyginie ludzkość. Jest data końca świata
Naukowcy ujawniają: tak wyginie ludzkość. Jest data końca świata Fot: Shutterstock/fotorince

Kiedy koniec świata i apokalipsa? Tego dokładnie nie wiemy, ale właśnie dowiedzieliśmy się kiedy nastąpi koniec i zagłada ludzkości. Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge ujawnili w jaki sposób i kiedy wyginą ludzie. Zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie doprowadzą do upadku cywilizacji w ciągu następnych kilku dekad. Czeka nas CLIMAT ENDGAME?

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge ostrzegają – zmiany klimatyczne to dla ludzi koniec świata, a data zagłady została już precyzyjnie określona.  Eksperci kreślą czarny scenariusz dla ludzkości. Opublikowali raport, według którego do 2070 roku temperatury wzrosną o 3 stopnie Celsjusza, a więc nie o 1,5 st. C lub 2 st. C, o czym często mówią klimatolodzy i ekolodzy. Dla cywilizacji człowieka to oznacza śmierć i koniec. 

Koniec świata i zagłada ludzkości. „Climat Endgame”

Eksperci z Cambridge podkreślają, że w dotychczasowych badaniach i raportach zbytnio skupiano się na problemach poszczególnych gospodarek związanych z ociepleniem klimatu, a nie wzięto pod uwagę efektu domina mogącego całkowicie wyeliminować ludzkość. Mowa jest o takich problemach jak konflikty jądrowe, pandemie oraz kryzys głodu o niespotykanych rozmiarach. Jednocześnie eksperci z Cambridge już zaapelowali do ONZ i Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) o przeprowadzenie badań związanych z prognozami zawartymi w raporcie.

Do 2070 roku wzrost temperatur i jego polityczne konsekwencje bezpośrednio dotkną dwóch sił nuklearnych, a także siedmiu laboratoriów o maksymalnych zabezpieczeniach, w których znajdują się najgroźniejsze patogeny na świecie. Istnieje poważne niebezpieczeństwo wystąpienia efektu domina - powiedział Chi Xu z Uniwersytetu Nankińskiego, współautor badania, cytowany przez BBC.

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Cambridge, przy wzroście temperatur o 3 st. C do 2070 roku dwa miliardy ludzi doświadczą średniej rocznej temperatury na poziomie 29 st. C.

Główny autor badania, dr Luke Kemp, przywołuje teorię zimy nuklearnej - i tego, że świadomość ryzyka jej wystąpienia wpłynęła na kontrolę zbrojeń w latach 70. i 80. – pisze O2.pl.

Czytaj także