18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykują już procedury!

Naukowcy: kontakt z obcymi możliwy w każdej chwili

Wojciech Kozicki
04.11.2022  10:40
Naukowcy zapowiadają spotkanie z kosmitami. Szykują procedury
Naukowcy zapowiadają spotkanie z kosmitami. Szykują procedury Fot: Shutterstock/FOTOKITA

Czeka nas spotkanie z kosmitami? Naukowcy ogłosili, że chcą pilnie opracować procedury na wypadek, gdyby pozaziemska cywilizacja nawiązała z nami kontakt. Twierdzą, że „może to stać się w każdej chwili”.

Naukowcy ze szkockiego Uniwersytetu St. Andrews i brytyjskiej sieci badawczej SETI (Poszukiwania Pozaziemskiej Inteligencji) realizują niezwykły projekt. Wspólnie opracują procedury na wypadek, gdyby na Ziemię trafił sygnał od obcej cywilizacji. Twierdzą, że to konieczne, ponieważ nasza cywilizacja jest zupełnie nieprzygotowana na ewentualny kontakt z kosmicznymi przybyszami. Dr John Elliott, czyli koordynator nowopowstałego zespołu, który zrealizuje projekt, ogłosił, że „już najwyższy czas się przygotować”.

Kosmici i UFO. Naukowcy przygotowują się na KONTAKT!

Eksperci z Uniwersytetu St. Andrews zwracają uwagę, musimy widzieć co powiedzieć kosmitom, gdy nawiążemy z nimi kontakt. Dlatego międzynarodowy zespół naukowców ma za zadanie m.in. ustalić metody rozszyfrowywania ewentualnych sygnałów, opracować prawo dotyczące przestrzeni kosmicznej i przewidzieć społeczne skutki kontaktu Ziemian. Podkreślają, że „nie możemy sobie pozwolić na złe przygotowanie”.

Przypominamy, że istnieją procedury postępowania w przypadku kontaktu ludzi z „obcymi”. Opracowano je jednak w 1989 roku, a od 2010 roku nikt ich nie aktualizował. Co martwi ekspertów, ograniczone są wyłącznie do kwestii naukowych.

Wielu naukowców podchodzi do projektu dość sceptycznie i uważa, że nie damy rady opracować metod kosmicznej komunikacji. Nie umiemy zbadać czarnej dziury na ul. Wiejskiej w Warszawie, która pochłania nasze pieniądze. Nie rozumiemy mowy zwierząt, nie wiemy ile Edyta Górniak ma lat, do tej pory nikt nie ustalił z jakiej planety pochodzi Iwan Komarenko, a chcemy rozmawiać z kosmitami? Wolne żarty…

Jedno jest pewne. Jeśli tylko kosmici się pojawią, PiS na pewno ich opodatkuje.

Czytaj także