18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie ma lekko

Nazwisko Fiut uważasz za obraźliwe? Polska zna gorsze przypadki!

23.07.2022  14:47
To najgorsze nazwisko w Polsce? Przebija nawet Fiuta!
To najgorsze nazwisko w Polsce? Przebija nawet Fiuta! Fot: KieferPix/Shutterstock

Nazwiska w Polsce bywają bardzo ciekawe, ale zdarzają się też... takie, które pochodzą od słów obraźliwych. W kraju mamy przypadki gorsze niż Fiut. Trzeba przyznać, że trzeba wielkiej odwagi, by z dumą nosić takie nazwiska.

Teoretycznie nie powinniśmy śmiać się z nazwisk. Ciężko jednak powstrzymać uśmiech, kiedy ktoś przedstawia się nam imieniem i nazwiskiem, które można uznać za słowo powszechnie używane jako niecenzuralne, obraźliwe czy śmieszne.

Myślicie, że słabo jest mieć na nazwisko np. Fiut? Polska zna jeszcze mocniejsze przypadki i ze swojej strony zapewniamy - naprawdę, ale to naprawdę zawsze może być znacznie gorzej.

To najgorsze nazwisko w Polsce? Przebija nawet Fiuta!

Wyobraźcie sobie teraz, że podchodzi do Was ktoś i z poważną miną mówi, że nazywa się... Pizdołap. Czy bylibyście w stanie powstrzymać uśmiech lub wręcz nerwowy wybuch śmiechu? Pewnie byłoby ciężko. Pomyślcie jaką szkołą charakteru jest życie z takim nazwiskiem. Naszym zdaniem Fiut przy tym to mały pikuś.

Chociaż palmę pierwszeństwa możemy oddać Pizdołapowi, bywają jeszcze inne nazwiska, które z pewnością sprawią, że zdębiejecie. Jakie na przykład? Kozibąk, Pipa, Dymacz, Szmata, Kutasewicz, Gwałt czy też Żygadło. Przykłady można by mnożyć w nieskończoność, o czym zapewnić Was może każdy urzędnik. 

Na szczęście w naszym kraju zmiana nazwiska nie jest procedurą nie do przejścia. Kiedy można je dodatkowo uznać za obraźliwe - urzędnicy idą obywatelom na rękę i pomagają w procedurach jak tylko mogą. Niemniej, myślę, że każdy, kto nazywa się Kowalski, Nowak czy inny Iksiński powinien być wdzięczny losowi - z polskimi nazwiskami nie ma żartów. 

Zobacz także