18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Zły omen we Włoszech! Na świat spadnie nieszczęście?

17.12.2020  18:09
Neapol: brak cudu św. Januarego
Neapol: brak cudu św. Januarego Fot: EAST NEWS

Neapol jest głęboko wstrząśnięty. W ostatnią środę nie doszło do tzn. cudu św. Januarego - wierni odebrali to jako wyjątkowo zły omen, który zwiastuje nieszczęścia, jakie mają wkrótce spaść na świat.

Nie bardzo wiemy, jakie jeszcze nieszczęścia mogłyby na nas spać - albo po prostu boimy się zapytać. W środę w Neapolu nie doszło do cudu św. Januarego. Polega on na zamianie zakrzepłej krwi, uznawanej za relikwie - w krew ciekłą.

W ampułce od dawna nic się nie wydarzyło. Dlatego właśnie wierni odebrali to jako zły omen, zwiastujący liczne nieszczęścia całemu światu. Warto jednak dodać, że cud nie jest uznawany przez Kościół katolicki.

Neapol: Zły omen?!

Mimo to, w Neapolu przemiana krwi jest celebrowana w wyjątkowo huczny sposób. Być może masowe pobudzenie jest tym większe, że św. January pozostaje patronem tego miasta. Tamtejsi wierni żarliwie oddają cześć "swojemu" świętemu. 

Główne obchody ku czci św. Januarego odbywają się w Neapolu 19 września, w rocznicę jego męczeńskiej śmierci w 305 roku. W związku z pandemią koronawirusa pojawia się dodatkowy termin celebracji - 16 grudnia. Niestety, tym razem do wyczekiwanego cudu nie doszło.

Ostatni raz krew w postać płynną przemieniła się w 2016 roku. Od tego momentu mimo żarliwej modlitwy - nic się nie dzieje. Tym bardziej wierni pogrążają się w przerażeniu i dopatrują w tym bardzo złego znaku.