18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Proste sposoby

Nie chcesz się ugotować? Podpowiadamy, jak przetrwać upał

30.06.2022  14:53
Proste sposoby na koszmarny upał
Proste sposoby na koszmarny upał Fot: LightField Studios/Shutterstock

Temperatury sięgają właśnie granic wszelkiego rozsądku. Co robić, kiedy czujemy, że zaraz się roztopimy? Jest na to kilka prostych sposobów! W tej aurze skwaru uprzejmie je podpowiadamy.

Pogoda w tym roku nie jest dla nas łaskawa. Osoby, które nie lubią upałów zdecydowanie mają ochotę zamieszkać w lodówce. Istnieją jednak inne sposoby na ich przetrwanie - niekoniecznie musicie spać w zamrażalce. 

Proste sposoby na koszmarny upał

Przede wszystkim należy pamiętać o schładzaniu swojego ciała. Nic nie jest tak bardzo zabójcze, jak przegrzanie organizmu, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, żeby do niego nie dopuścić. Jeśli macie taką możliwość - bierzcie chłodną kąpiel lub prysznic, kiedy tylko macie na to ochotę.

Warto również pamiętać o schładzaniu pomieszczeń, w których przebywacie. Jeśli są one wyposażone w klimatyzację - sprawa jest prosta. Jeśli nie - należy dbać o to, by były często wietrzone. W czasie, gdy za oknami praży słońce, warto je zasłonić żaluzjami albo zasłonami. Spanie przy otwartym oknie, kiedy już temperatura na zewnątrz spadnie - również jest dobrym pomysłem. 

Należy również zadbać o odpowiednią dietę. Jest kilka rzeczy, których w upały nie powinno się jeść.  Natomiast warto postawić na produkty lekkostrawne, a także na warzywa i owoce, które mają w sobie dużo wody - np. arbuzy, melony czy ogórki. Jeśli owoce przed spożyciem nieco schłodzimy - doznamy przyjemnego orzeźwienia. 

Pamiętajmy również o noszeniu przewiewnej, luźnej odzieży. Przede wszystkim zaś - pijmy wodę, pijmy wodę i jeszcze raz pijmy wodę. Podczas upałów potrzeby naszego organizmu dotyczące właściwego nawodnienia szybują w górę - najgorsze, do czego możemy dopuścić to odwodnienie. Postawmy na zasadę, że wody nigdy dość i tego się trzymajmy!