18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie Mars

Apokalipsa w Indonezji? Niebo zrobiło się tam... czerwone [WIDEO]

23.09.2019  16:45
Apokalipsa w Indonezji? Niebo zrobiło się tam... czerwone [WIDEO]
Apokalipsa w Indonezji? Niebo zrobiło się tam... czerwone [WIDEO] Fot: Twitter/Printscreen

Potężne pożary w Indonezji wywołały przedziwny efekt. Niebo przybrało tam kolor czerwieni. Władze zamykają szkoły, ludzie nie mają czym oddychać.

Indonezja mierzy się dziś z ogromnymi pożarami lasów i torfowisk. Skala jest jeszcze większa niż zwykle, a za ekologiczną katastrofą stoją plantatorzy, którzy wypalając tereny, chcą powiększać pola uprawne.

Skutki są przerażające. Tylko w ostatnim tygodniu, przez toksyczną mgłę, władze Indonezji zamknęły tysiące szkół. Jakość powietrza jest tragiczna, ludzie dosłownie nie mają czym oddychać. W sieci apelują: "chcemy tlenu, nie dymu".

Czerwone niebo

Tymczasem w Internecie pojawiają się kolejne nagrania z Indonezji. Na nich... czerwień, która jest dosłownie wszędzie. I nie mówimy tu o ogniu, a niebie. To bowiem przybrało w ostatni weekend przerażająca, krwistą barwę.

Skąd tak nietypowy kolor nieba? W rozmowie z BBC starał się to wyjaśnić Koh Tieh Yong  z uniwersytetu w Singapurze. Twierdzi, że ma to związek z rozpraszaniem fal elektromagnetycznych - efektem Rayleigha. Uspokaja przy tym, że temperatura powietrza mimo ognistej barwy, wzrosnąć nie powinna.

Przeczytaj więcej
Komentarze