18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czyste piękno

Niesamowite zjawisko na niebie. Tylko spójrzcie na księżyc!

01.09.2021  09:16
Pełnia Kukurydzianego Księżyca
Pełnia Kukurydzianego Księżyca Fot: vovan/Shutterstock

Pełnia Kukurydzianego Księżyca zagości na naszym niebie już w tym miesiącu! Koniecznie spójrzcie tej nocy na niebo, warto tego nie przegapić. Następny taki moment dopiero za rok.

Pełnia Kukurydzianego Księżyca już 21 września zagości na naszym nocnym niebie. Takie zjawisko zdarza się raz do roku, dlatego postarajmy się go nie przegapić. Możemy zagwarantować, że będzie to wyglądało wspaniale!

Pełnia Kukurydzianego Księżyca już we wrześniu

Wrzesień właśnie się zaczął i przyniósł nam pierwsze, jesiennie, chłodnie wieczory. Na szczęście takie zjawiska jak Pełnia Kukurydzianego Księżyca umilają nam niezbyt ciepłe noce. Warto zaobserwować ten wspaniały moment.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Pełnia Kukurydzianego Księżyca widoczna będzie na nocnym niebie 21 września 2021 - nasz satelita znajdzie się wówczas w niewielkiej odległości od Ziemi. 

Pełnię Księżyca we wrześniu nazywa się również Pełnią Jęczmiennego Księżyca. W przeszłości wierzono, zwłaszcza w krajach rolniczych, że wrześniowa pełnia jest znakiem nakazującym obfitości plonów. Wszystko miało znaczenie niemalże mistyczne.

Do obserwacji Pełni Kukurydzianego Księżyca nie są nam potrzebne żadne specjalistyczne sprzęty, dlatego każdy powinien spojrzeć w niebo. Nie ma żadnych wymówek! Następna piękna pełnia księżyca pojawi się na niebie dopiero w październiku.

Nie możecie się doczekać tych uniesień astronomicznych?