Kosmici?!

Niespotykane zjawisko na polskim niebie. Wiemy, co to było!

10.06.2021  16:05
Tajemniczy rozbłysk w Szczecinie
Tajemniczy rozbłysk w Szczecinie Fot: SquareBlake / YouTube

Tajemniczy niebieski rozbłysk można było zaobserwować na szczecińskim niebie w miniony weekend. Niespotykane zjawisko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Po kilku dniach udało się wyjaśnić zagadkową sprawę.

Kilka dni temu chwilę po północy szczecińskie niebo rozświetliło mocne, niebieskie światło. Zjawisko uchwyciły kamery monitoringu ulokowane w różnych częściach miasta. Nagrania wskazywały, że do niepokojącego rozbłysku doszło w okolicach elektrociepłowni na Pomorzanach.

Tajemniczy rozbłysk w Szczecinie

Niecodzienne zdarzenie dostrzegło także wielu mieszkańców. W mediach społecznościowych natychmiast zawrzało od licznych pytań, a nawet teorii spiskowych. Jak się okazało, nie był to ani piorun, ani atak UFO. Rozbłysk spowodowała kuna.

3 czerwca 2021 r. ok. godz. 00:22 w EC Pomorzany nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej jednego z bloków energetycznych, w wyniku przedostania się kuny na szynoprzewody transformatora - poinformowała rzeczniczka prasowa PGE w rozmowie z portalwszczecinie.pl.

Jak dodała rzeczniczka szczecińskiej elektrociepłowni, niefortunne zdarzenie nie zaburzyło produkcji ciepła oraz energii elektrycznej. Do zwarcia doszło w niepracującym w tym czasie bloku. Niestety, kuna nie przeżyła wypadku.

Czytaj także