18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaradzimy

Niestrawność po Świętach? Mamy na to sposób!

16.12.2020  14:27
Niestrawność po Świętach
Niestrawność po Świętach Fot: namtipStudio/Shutterstock

Święta, Święta i po Świętach, a wraz z końcem wyjątkowego czasu, pełnego pyszności na stołach - często nadchodzi niestrawność. Na szczęście są na nią niezawodne sposoby!

Niestrawność po Świętach to bardzo częsty problem. Na stołach w polskich domach w ciągu ostatniego czasu pojawiło się mnóstwo przepysznych, ale też ciężkostrawnych potraw. Wyjątkowo często nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu prowadzi do przykrych dolegliwości. Mamy jednak na to skuteczne sposoby!

W Polsce jedzenie utożsamia się z przyjemnością. Z tej przyczyny świątecznie stoły uginały się od mięsiwa, bigosów, zup, sosów i pieczeni. Niestety, po Świętach wielu Polakom przynosi zapłacić wysoką cenę za swoje obżarstwo. Najwięksi pechowcy lądują w szpitalach pod kroplówkami. Na większość dolegliwości pomogą jednak domowe sposoby.

Sposoby na niestrawność po Świętach

Jeśli czujesz, że twój brzuch może lada moment ekslodować - przede wszystkim staraj się już nic nie jeść. Ulgę w bólach i uczuciu ciężkości mogą przynieść ziołowe herbatki. Mięta i rumianek potrafią bardzo pomóc, kiedy nasz brzuch woła o ratunek. 

W czasie Świąt należy również pamiętać o ruchu. Zamiast siedzenia wyłącznie za stołem, warto wybrać się np. na dłuższy spacer, który pomoże naszym jelitom w walce o strawienie ogromu jedzenia, które wcześniej pochłonęliśmy. 

Wieczorami możemy postawić na zbawienne działanie ciepła. Termofor przyłożony do brzucha lub ciepła herbata potrafią postawić nas na nogi. Kiedy naprawdę jest bardzo źle, ale nie na tyle, by konieczna była bezpośrednia pomoc lekarska - warto wybrać się do apteki i skonsultować z farmaceutą. Z całą pewnością będzie miał wiele specyfików do polecenia w tym świątecznym czasie.

Życzymy zdrówka i proponujemy postawić w najbliższych tygodniach na lekkostrawną, nieobciążającą dietę.

Czytaj także
Przeczytaj więcej