18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stanowczo odradzamy

Nigdy nie pij takiego alkoholu! Ryzykujesz ŻYCIEM

15.06.2022  14:54
Nawet w długi weekend alkohol może być śmiertelnie niebezpieczny
Nawet w długi weekend alkohol może być śmiertelnie niebezpieczny Fot: YP_Studio/Shutterstock

Alkohol to dla wielu osób synonim udanego, długiego weekendu. Warto jednak pamiętać, że lepiej zadbać o swoje zdrowie, niż cieszyć się upojną chwilą. Czasem moment zapomnienia może oznaczać nieszczęście.

Alkohol bywa traktowany jak sposób na rozrywkę, ale należy pamiętać, że można nim sobie czasem wyrządzić krzywdę. Nierozsądne korzystanie z tej używki potrafi sprowadzić na dorosłego człowieka nieszczęście. Niestety, w takim okresie, jak długi weekend - często zapomina się o rozsądku.

Najgorsze, co możemy zrobić, to wypić alkohol z niepewnego źródła. Jeśli skusimy się na napój wyskokowy, nieoznakowany banderolą możemy trafić na metanol, który ciężko od etanolu odróżnić, a który jest śmiertelną trucizną.

Nawet w długi weekend alkohol może być śmiertelnie niebezpieczny

Przypadkowe lub celowe spożycie metanolu (np. przez nierozsądnych dorosłych lub nieświadome zagrożenia dzieci) może spowodować ślepotę, śpiączkę lub nawet śmierć. Niejednokrotnie w historii zatrucie nim prowadziło do grupowych zgonów.

Zawsze należy pamiętać, że nie ma takiej rozrywki, która tłumaczy nierozsądne i niebezpieczne zachowania. Jeśli już chcemy sięgnąć po alkohol, miejmy absolutną pewność, że nie będzie on śmiertelnie groźną trucizną.

Pamiętajcie o tym, zwłaszcza ciesząc się towarzystwem rodziny i znajomych na czerwcowym grillu.