18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest mega zaraźliwa!

Nowa mutacja COVID-19 w Europie!

Wojciech Kozicki
26.12.2020  15:43
Nowa mutacja koronawirusa. Czy Polska jest zagrożona?
Nowa mutacja koronawirusa. Czy Polska jest zagrożona? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Koronawirus w Polsce wydaje się nieco odpuszczać, dane i raporty podawane przez Ministerstwo Zdrowia napawają optymizmem. To jednak cisza przed burzą, bo zmutowany koronawirus naciera na Europę i wykryto go w kolejnym kraju. Czy Polsce zagraża nowa odmiana koronawirusa VUI-202012/01?

Koniec epidemii COVID-19 w Polsce już niebawem? 26 grudnia Ministerstwo Zdrowia podało dość optymistyczny raport, z którego wynika że liczba zakażeń mocno spada. Koszmar dopiero jednak nadciąga. Zmutowany koronawirus zaczyna panoszyć się po Europie i w każdej chwili może odwiedzić Polskę.

Mutacja koronawirusa w Europie

Nowa odmiana koronawirusa VUI-202012/01 podobno pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest znacznie bardziej zaraźliwa (działa na nią szczepionka). Tym razem przypadki zmutowanego koronawirusa potwierdzono w Hiszpanii. Nowy szczep wykryto u czterech pacjentów w Madrycie. Potwierdzono, że te osoby przyjechały niedawno z Wielkiej Brytanii.

Wcześniej jedno zakażenia zmutowanym koronawirusem potwierdzono we Francji. Zachorował obywatel tego kraju, który mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii.

Osoba ta nie ma objawów i przebywa w samoizolacji we francuskim mieście Tours. Nosiciel przybył do Francji 19 grudnia i został poddany testowi dwa dni później – pisze Interia.pl.

Zakaz lotów do Wielkiej Brytanii

Polska również jest zagrożona mutacją COVID-19. Tak jak kilkadziesiąt innych krajów, wstrzymaliśmy połączenia lotnicze ze Zjednoczonym Królestwem. To nas jednak raczej nie uratuje, bo VUI-202012/01 atakuje  w Niemczech. Przypadek zakażenia odnotowano w landzie Badenia-Wirtembergia. Zakażona kobieta przyleciała do Niemiec 20 grudnia i obecnie przebywa w samoizolacji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze