18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesne

Nowy skutek uboczny szczepionki. Specjaliści ostrzegają

07.03.2021  21:56
Szczepionka Moderna nowy skutek uboczny
Szczepionka Moderna nowy skutek uboczny Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nowy skutek uboczny szczepionki Moderny jest faktem. Specjaliści ostrzegają osoby, które będą przyjmować preparat. Lepiej wiedzieć wcześniej, co może nas czekać.

Nowy skutek uboczny szczepionki Moderny można dołączyć do listy innych, niepożądanych odczynów poszczepiennych. W czasach rosnącej w siłę pandemii koronawirusa procedura szczepienia wydaje się być podstawową nadzieją na lepsze jutro.

Szczepionka Moderny jest jedną z tych, które możemy aktualnie stosować w kraju. Warto więc wiedzieć wcześniej, jakie skutki uboczne przyjęcia preparatu są normą. Zwłaszcza jeśli pojawiło się coś nowego.

Nowy skutek uboczny szczepienia na Covid-19

Nowy skutek uboczny szczepionki pojawia się po kilku albo nawet kilkunastu dniach od jej przyjęcia. Jednocześnie eksperci uspokajają, że nie jest on szczególnie groźny dla naszego życia i zdrowia.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że u niektórych pacjentów, którzy otrzymali szczepionkę Moderny, pojawiły się odbarwienia na skórze. Mają one postać od drobnej wysypki po czerwone, nieregularne plamy. Najczęściej wychodzą na ramieniu, w które podano nam zastrzyk. Czasem takiej wysypce towarzyszy swędzenie lub opuchlizna.

Ten nowy skutek uboczny najczęściej występuje u kobiet po 60. roku życia. Eksperci zachęcają, by osoby, u których wystąpił taki skutek, nie rezygnowały z przyjęcia drugiej dawki szczepionki. Ich zdaniem preparat Moderny dalej można uznawać za bezpieczny.

logo Tu się dzieje