18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NASA alarmuje

Pędzi na nas OGROMNA, NISZCZYCIELSKA ASTEROIDA

08.11.2021  16:42
Asteroida na nas leci, NASA ostrzega
Asteroida na nas leci, NASA ostrzega Fot: Oliver Denker/Shutterstock

NASA ostrzega cały świat. W naszą stronę pędzi ogromna asteroida 4660 Nereus. Ciało niebieskie jest wielkości wieży Eiffla. Jego zderzenie z naszą planetą miałoby dla wszystkich skutki iście katastrofalne.

Ogromna asteroida 4660 Nereus, która jest wielkości wieży Eiffla lub trzech boisk piłkarskich — pędzi prosto na nas. NASA nie ma wątpliwości, że zderzenie tego ciała niebieskiego z naszą planetą byłoby katastrofalne w skutkach dla wszystkich organizmów na Ziemi. 

Ogromna asteroida pędzi w naszą stronę!

Na pytanie, czy asteroida 4660 Nereus zderzy się z Ziemią, nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Wiadomo jednak, że NASA zakwalifikowała ją jako "Potencjalnie Niebezpieczną Asteroidę", czyli Potentially Hazardous Asteroid (PHA).

Z całą pewnością, jeśli nawet nas minie, to 4660 Nereus przeleci bardzo blisko Ziemi. Tym razem ma to być odległość zaledwie dziesięć razy większa niż odległość naszej planety od Księżyca! W kosmicznej skali jest to zatem bardzo niewielki dystans.

Asteroida 4660 Nereus zbliży się do Ziemi w dniu 11 grudnia 2021 roku. Już samo podobieństwo tej daty do 12 grudnia 2012, kiedy to miał skończyć się świat, może niepokoić!

Obliczenia naukowców wskazują jednak, że do końca świata 2021 jeszcze nie dojdzie. Miejmy nadzieję, że nie pomylili się w rachunkach i mamy jeszcze trochę czasu do spędzenia na Ziemi.