18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie groźnie

Odkryto rosyjską mutację koronawirusa

Bartłomiej Ciepielewski
18.11.2020  09:28
Nowa mutacja będzie gorsza?
Nowa mutacja będzie gorsza? Fot: Naeblys/Shutterstock

Nowa mutacja koronawirusa pojawiła się na Syberii. Naczelna lekarz sanitarna Anna Popowa nie podaje informacji o skali zagrożenia. Czeka nas jeszcze gorsza epidemia?

Częściową mutację koronawirusa wykryli rosyjscy badacze. Informację o tym odkryciu podała lekarz sanitarna Anna Popowa. Jak poinformowała, w białku wirusa dochodzi do pewnych zmian, pozwalających stwierdzić, że wytwarza się nowy wariant koronawirusa. Proces ten ma miejsce w najtrudniejszych pod względem epidemicznym regionach Syberii.

Anna Popova zaznaczyła, że epidemia przenosi się z Moskwy na teren całego kraju. W wielu rejonach sytuacja jest niezwykle poważna. Według rosyjskiej specjalistki, w Rosji nie krążą szczepy wirusa pochodzące z Chin, a jego zmutowane, europejskie wersje.

Tysiące mutacji koronawirusa

Do września na świecie pojawiło się kilka tysięcy mutacji chińskiego koronawirusa. Dotychczas przetrwało około 20 z nich. Nad rosyjskimi badaniami genetycznymi wirusa pracuje Centrum Wirusologii i Biotechnologii. Ośrodek ten opracował jedną ze szczepionek, które niedługo mogą pojawić się na rynku. Za czasów ZSRR placówka ta zajmowała się badaniami nad skonstruowaniem broni biologicznej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze