18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apokalipsa

Ogromna asteroida zmiecie nas z Ziemi?! Koniec świata w marcu

16.02.2021  19:30
Asteroida leci na Ziemię
Asteroida leci na Ziemię Fot: Elena11/Shutterstock

Ogromna asteroida może nas zmieść z powierzchni ziemi już w marcu 2021 roku. Kosmiczne niebezpieczeństwo nadciąga w naszą stronę z ogromną prędkością. Być może zamiast wiosny czeka nas Apokalipsa.

Miała być zmiana czasu, a będzie... apokalipsa?! Niestety, w marcu czeka na nas kosmiczne, gigantyczne niebezpieczeństwo. Jak wiadomo, nasz wszechświat jest pełen orbitujących swobodnie ciał astralnych. Oby tym razem obyło się jakimś cudem bez dramatu.

W ciągu ostatnich kilku tysiącleci w naszą planetę nie uderzył żaden kosmiczny gigant. Zdecydowanie należy to uznać za co najmniej wielkie szczęście. Nic więc dziwnego, że tym razem NASA bije na alarm. Leci na nas asteroida bardzo pokaźnych rozmiarów.

NASA od razu sklasyfikowała ją jako potencjalnie niebezpieczną, bo choć teoretycznie minie ona naszą planetę w odległości ok. 2 mln kilometrów to trajektoria jej lotu może w każdej chwili się zmienić. Jej uderzenie w Ziemię miałoby katastrofalne skutki dla całej ludzkości. 

Asteroida zmiecie nas z Ziemi w marcu?!

Wiele osób zginęłoby od razu, a inni musieliby się przyzwyczaić do życia w postapokaliptycznym świecie. Kiedy możemy spodziewać się początku dramatu? Wielka asteroida 231937 minie naszą planetę dokładnie 21 marca 2021 roku o godzinie 11:03 czasu wschodniego.

Ten przerażający obiekt porusza się z zawrotną prędkością ok. 124 000 km/h i ma minąć ziemię w odległości 2 mln kilometrów. W kosmicznej skali - to tak, jakby minął nas o włos. Jest to odległość ledwie pięć razy większa niż tak, która opisuje oddalenie Ziemi od księżyca.

Asteroida wymaga stałej obserwacji i naukowcy z NASA solennie wykonują swój wobec niej obowiązek. Miejmy nadzieję, że jakimś cudem jedynie na obserwacji się skończy. Chyba nikt nie chciałby tracić życia w kosmicznej zawierusze.

Czytaj także
Przeczytaj więcej