18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Warto wiedzieć

Omikron ma charakterystyczny objaw. "Nikt nie wie, dlaczego?"

17.12.2021  13:10
Omikron ma charakterystyczny objaw.
Omikron ma charakterystyczny objaw. Fot: Shutterstock

Omikron sieje grozę. Wariant ten dotarł już do Polski i tylko kwestią czasu jest jego błyskawiczne rozpowszechnienie się. Warto dowiedzieć się, jakie charakterystyczne objawy ma zakażenie tym wariantem koronawirusa.

Wariant Omikron przeraża wszystkich. Naukowcy zgodnie przyznają, że tak groźnej mutacji jeszcze nie widzieli. Niestety, w Polsce potwierdzono już drugi przypadek zakażenia tym właśnie wariantem koronawirusa.

Już pierwszy przypadek omikronu wywołał panikęa tu wszystko wskazuje na to, że jesteśmy dopiero na początku fali zakażeń. Najbardziej zmutowana wersja koronawirusa błyskawicznie opanowuje świat. Przypadki powstałego w Afryce wariantu Omikron wykryto już w Wielkiej Brytanii, Danii czy Holandii. Lekarze ujawniają, że nowa mutacja koronawirusa daje bardzo nietypowe objawy. Lepiej już teraz sprawdzić, jakie.

Objawy zakażenia wariantem Omikron

Lekarka z RPA, która jako pierwsza miała do czynienia z chorymi zakażonymi mutacją Omikron, ujawniła nowe, niepokojące fakty na jej temat. Dr Angelique Coetzee na łamach brytyjskiego "The Telegraph" mówi, że pacjenci, u których testy potwierdziły obecność wariantu Omikron koronawirusa, mieli nietypowe i łatwe do zlekceważenia objawy. Co prawda w przypadku tego zakażenia rzadziej występowały przypadki o ciężkim przebiegu, to za charakterystyczne symptomy uznać należy objawy, które mają niewielki związek z "klasycznym" Covid-19.

Objawy zakażenia Omikronem, to: to zmęczenie i przyspieszony puls, a do tego brak zaburzeń zapachu i smaku, co jest nietypowe dla zakażeń koronawirusem.

Wygląda na to, że objawy Omikronu to przede wszystkim zatkany nos, ból gardła i bóle mięśni, zlokalizowane w szczególności wokół pleców. To bardzo charakterystyczne i nikt nie wie, dlaczego tak jest. Poza tym pacjenci skarżą się na dolegliwości jelitowe 

– mówił brytyjski doradca ds. COVID-19 prof. John Bell z Uniwersytetu Oksfordzkiego. 

Istnieje również jeden, bardzo nietypowy objaw zakażenia Omikronem, który zdecydowanie jest godny uwagi i może być podstawową sprawą do rozpoznania Covid-19 wywołanego tym szczepem wirusa. Jest to... nocne pocenie się!

Uważajcie na siebie i pozostawajcie zdrowi!

Czytaj także