18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odporny na WSZYSTKO

Omikron ma swój PODWARIANT. Piekielnie zaraźliwy

24.01.2022  18:57
Omikron ma swój PODWARIANT
Omikron ma swój PODWARIANT Fot: MAD.vertise/Shutterstock

Omikron wyprzedza ludzkość o kilka długości ewolucji. Kiedy nie jesteśmy sobie w stanie z nim poradzić, on sam... wytworzył już nowy wariant. Podtyp patogenu jest jeszcze bardziej zaraźliwy niż "klasyczny" Omikron.

Wariant Omikron przeraża wszystkich. Naukowcy zgodnie przyznają, że tak groźnej mutacji jeszcze nie widzieli. Niestety, w Polsce ten właśnie wariant wywołał już piątą, najgroźniejszą falę pandemii Covid-19. 

Już pierwszy przypadek Omikronu wywołał panikęa tu wszystko wskazuje na to, że jesteśmy dopiero na początku fali zakażeń. Najbardziej zmutowana wersja koronawirusa błyskawicznie opanowuje świat. 

Omikron ma swój PODWARIANT

Lekarka z RPA, która jako pierwsza miała do czynienia z chorymi zakażonymi mutacją Omikron, ujawniła nowe, niepokojące fakty na jej temat. Dr Angelique Coetzee na łamach brytyjskiego "The Telegraph" mówi, że pacjenci, u których testy potwierdziły obecność wariantu Omikron koronawirusa, mieli nietypowe i łatwe do zlekceważenia objawyCo prawda w przypadku tego zakażenia rzadziej występowały przypadki o ciężkim przebiegu, to za charakterystyczne symptomy uznać należy objawy, które mają niewielki związek z "klasycznym" Covid-19.

Objawy zakażenia Omikronem, to: to zmęczenie i przyspieszony puls, a do tego brak zaburzeń zapachu i smaku, co jest nietypowe dla zakażeń koronawirusem. Jak się okazuje, wariant ten jest jednak sprytniejszy od całej ludzkości. Posiada już swój... podwariant. Jak bardzo jeszcze zdoła zmutować?

BA.2 - tak nazywa się nowy podwariant Omikronu, którego przypadki zanotowano już w ponad 40 krajach. Jak informuje Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego (UKHSA), rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż błyskawiczny Omikron, jest też zdolny zakazić nawet osoby, które przeszły infekcję wywołaną tym wariantem koronawirusa. Brzmi jak scenariusz horroru? Niestety tak... 

Nie dysponujemy jeszcze wystarczającą ilością danych na temat BA.2

- mówi Meera Chand z Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowotnego, nie odpowiadając na pytanie, czy ten podwariant jest groźniejszy niż "klasyczny" Omikron.