18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wszędzie?

Omikron na PAPIERZE TOALETOWYM?! Mutacja grozy

04.12.2021  11:16
Omikron na papierze toaletowym?!
Omikron na papierze toaletowym?! Fot: Albin Marciniak/East News

Koronawirus przeraził nas wszystkich. Teraz jeszcze większym strachem napawają nas nowe, nieznane mutacje wirusa. Wśród nich prym wiedzie Omikron, obecnie wszyscy obawiają się zachorowania z jego powodu. Jak najeżony kolcami nowy wariant może trafić do naszego domu?

W Europie szaleje wariant Omikron. Naukowcy są przerażeni, bowiem ta niezbadana mutacja koronawirusa wykazuje jeszcze potężniejszy potencjał epidemiczny niż klasyczny SarS-CoV-2, który pogrążył w chaosie cały świat.

W jaki sposób hipotetycznie wirus Omikron może dostać się do naszego domu? Niestety, zagrożenie jest wszędzie, a nietypowe objawy zakażenia nim dodatkowo mogą zmylić chorych, którzy w porę nie zdecydują się na izolacje.

Omikron nawet na... PAPIERZE TOALETOWYM?!

Przypominamy, co działo się w kraju na początku pandemii, kiedy mieliśmy już "pacjenta zero". W marcu epidemia totalnie zamknęła Polaków w domach i pokazała, jak bardzo boimy się sytuacji kryzysowych. Koronawirus zadziałał na nas, jak wieść o nadchodzącej wojnie. Chociaż władze zapewniały, że nie zamierzają zamykać sklepów spożywczych, to obywatele zbroili się we wszystkie najpotrzebniejsze produkty. Teraz wraz z wniknięciem Omikronu do Polski, sytuacja może się powtórzyć.

Ze sklepów zniknęły przede wszystkim makarony, kasze, ryże, żele antybakteryjne oraz... papier toaletowy. Tego ostatniego ze świecą można było szukać we wszystkich dostępnych placówkach handlowych. 

Co jednak najgorsze - tak naprawdę nawet rok później nie wiemy dokładnie, jak funkcjonuje koronawirus, a co dopiero jego najnowsze, niezbadane mutacje typu Omikron. Niektórzy lekarze odradzają wszelkie wyjścia z domu jako jedyny gwarant uchronienia się przed zakażeniem, a inni twierdzą, że niewielkie aktywności poza domem, z dala od ludzi, mogą pomóc w walce o budowanie odporności.

Wciąż popularne są badania, które mówią, że wirus może przetrwać kilka godzin na różnych powierzchniach. Powierzchnią jest chociażby... opakowanie papieru toaletowego! To samo z resztą dotyczy wszystkiego, co przynosimy ze sklepów.

Myślicie, że Omikron okaże się sprytniejszy od ludzi, którzy wymyślili już szczepionki i antybiotyki? Obawiamy się, że natura dalej jest dla nas w tym starciu absolutnie bezlitosna.