18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

5. fala się zbliża

Omikron zaraża REKORDOWO. Niepokojące dane

12.01.2022  20:11
Wariant Omikron jest REKORDOWO ZARAŹLIWY.
Wariant Omikron jest REKORDOWO ZARAŹLIWY. Fot: Dragana Gordic/Shutterstock

Omikron to niesamowicie zaraźliwy wariant koronawirusa. Wygląda na to, że 5. fala pandemii Covid-19 stanie się faktem dla całego współczesnego świata.

Wariant Omikron koronawirusa pojawił się w momencie, w którym wszyscy mieliśmy nadzieję na zakończenie pandemii Covid-19. Obecnie to właśnie on jest najbardziej przerażającą mutacją koronawirusa, z jaką mieliśmy do czynienia. 

Naukowcy wciąż przyglądają się możliwościom nowego wariantu. Lekarka z RPA, która jako jedna z pierwszych medyków na świecie miała do czynienia z chorymi zakażonymi mutacją Omikron, ujawniła nowe, niepokojące fakty na jej temat. Dr Angelique Coetzee na łamach brytyjskiego "The Telegraph" mówi, że pacjenci, u których testy potwierdziły obecność wariantu Omikron koronawirusa, mieli nietypowe i łatwe do zlekceważenia objawy.

Wariant Omikron jest REKORDOWO ZARAŹLIWY

Co prawda w przypadku tego zakażenia rzadziej występowały przypadki o ciężkim przebiegu, to za charakterystyczne symptomy uznać należy objawy, które mają niewielki związek z "klasycznym" Covid-19. Objawy zakażenia Omikronem, to: to zmęczenie i przyspieszony puls, a do tego brak zaburzeń zapachu i smaku, co jest nietypowe dla zakażeń koronawirusem. Jeśli wystąpi zaburzenie tych dwóch zmysłów, możemy być pewni, że nie zaatakował nas Omikron. 

Niestety, największym problemem związanym z Omikronem jest z całą pewnością jego niebywała zaraźliwość. Świadczy o tym m.in. fakt, że aż 1,35 mln nowych zakażeń koronawirusem zarejestrowano w poniedziałek w całych Stanach Zjednoczonych. To rekord niewidziany od początku pandemii.

Za taki stan rzeczy odpowiada właśnie najnowsza mutacja. W USA wariant Omikron odpowiada za 90% tych zakażeń. Jedyne, co nas pociesza, to fakt, że w ocenie medyków jest on mniej śmiertelny. Mimo to już sama liczba nowych przypadków może spowodować krytyczne przeciążenie szpitali.

Czy polska służba zdrowia jest w stanie coś takiego przetrzymać?