18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kogo zabije COVID-19?

Oto kalkulator śmierci. Oblicza ryzyko zgonu na koronawirusa

Wojciech Kozicki
11.05.2020  14:04
Ryzyko śmierci na koronawirusa? Kalkulator dla odważnych
Ryzyko śmierci na koronawirusa? Kalkulator dla odważnych Fot: east News

Paraliżuje was strach przed koronawirusem? Zastanawiacie się, jakie naprawdę jest ryzyko zakażenia i czy COVID-19 wyśle was w zaświaty? Możecie to sprawdzić w kilka sekund. Powstał właśnie kalkulator ryzyka śmierci na SARS-CoV-2.

Jakie jest ryzyko, że umrzecie na koronawirusa? Od teraz możecie to sprawdzić w domowym zaciszu, wystarczy dostęp do internetu i trochę odwagi. Naukowcy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia udostępnili w sieci specjalny "kalkulator śmierci" który pozwala oszacować ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 i zgonu z powodu choroby.

Czy tej aplikacji można ufać? Jak zapewnia Antyradio.pl, "w pracach nad prostym, ale dającym do myślenia narzędziem brali udział także lekarze i epidemiolodzy".

Kalkulator ryzyka zgonu - sprawdź czy umrzesz na koronawirusa

Aby kalkulator oszacował wasze szanse na przeżycie koronawirusa, wystarczy podać takie dane jak płeć, wiek i ewentualne choroby. Aplikacja pokaże procentowo ryzyko śmierci z powodu COVID-19.

Kalkulator COVID-19 stworzyli naukowcy Vika, którzy na co dzień pracują nad projektem badawczym dotyczącym długości życia w zdrowiu. Model na bazie, którego działa kalkulator powstał w oparciu o najnowsze badania naukowe dotyczące SARS-Cov-2. Jest to wstępna wersja modelu i będzie on na bieżąco aktualizowany – informują twórcy kalkulatora.

Kalkulator dostępny jest TUTAJ.

Przeczytaj więcej
Komentarze