18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

O, bulwa! Chłop nie dźwignie!

Największy ziemniak na świecie. To GIGANTOFEL!

Wojciech Kozicki
04.11.2021  21:10
Doug jest największym ziemniakiem. Czy skończy jako wódka?
Doug jest największym ziemniakiem. Czy skończy jako wódka? Fot: MAREK DYBAS/REPORTER/East News

Rozmiar ma znaczenie, szczególnie jeśli chodzi o ziemniaki. Tak się składa, że w Nowej Zelandii padł rekord. Został wykopany największy ziemniak w historii. Olbrzym ma prawie 8 kilogramów! Aż chce się krzyknąć „O BULWA!”

Małe jest piękne, ale jednak, gdy patrzy się na wielkie ziemniaki, to serce się raduje i można się wzruszyć. Jeśli ekscytujecie się rozmiarami kartofli, ta wiadomość sprawi, że będziecie wniebowzięci. Właśnie został wykopany największy ziemniak w historii. Gigant ma prawie kilogramów, a więc jest cięższy od poprzedniego rekordzisty z Wielkiej Brytanii o ok. 3 kilogramy.

Największy ziemniak świata. Skończy jako wódka?

Rekordowy ziemniak wyrósł w Hamilton w Nowej Zelandii w przydomowym ogródku pewnego małżeństwa. Po dokładnym zważeniu potwierdzono, że miał 17,4 funta, czyli 7,9 kilograma.

Małżeństwo Colin i Donna Craig-Brown, które wykopało rekordzistę w przydomowym ogródku, nazwało ziemniaka Doug. Oficjalne ważenie w lokalnym sklepie rolniczym uszczupliło Douga do 7,8 kg, co jednak nie odebrało mu tytułu największego ziemniaka w historii – informuje Polsat News.

Ziemniak prawdopodobnie zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jak na razie musi przebywać jednak w chłodni, by się nie zepsuł. Czy jednak dotrwa do momentu historycznego wpisu do księgi? Lokalny farmer złożył małżeństwu ofertę nie do odrzucenia, bo chce przerobić giga pyrę  na butelkę wódki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej