18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Facebooka?

POWAŻNA AWARIA MESSENGERA. Użytkownicy przerażeni

08.04.2022  18:30
Awaria Messengera w Polsce
Awaria Messengera w Polsce Fot: CHRISTOPHE SIMON/AFP/East News

Internauci od piątkowego przedpołudnia informują o kolejnych problemach z aplikacją Messenger. Wielu użytkowników nie może wysyłać wiadomości, "głosówek" czy nawet zdjęć. Jaka jest przyczyna awarii?

Pierwsze problemy z Messengerem pojawiły się w piątek przed południem. Na portalu Downdetector.pl pojawiło się już ponad 100 nowych zgłoszeń dotyczących awarii. Najczęściej pochodzą z Warszawy, Lublina, Katowic, Krakowa oraz Trójmiasta.

Downdetector

Użytkownicy narzekają głównie na niedochodzące wiadomości, "głosówki" oraz częste wyłączanie się aplikacji. Pierwsze trudności pojawiły się już o 8 rano, lecz szczyt zgłoszeń przypadł na godzinę 16.

Awaria Messengera - jakie są przyczyny?

Co się stało z Messengerem? Wygląda na to, że tym razem to tylko chwilowe kłopoty, a Meta nie wydała żadnego oświadczenia w tej sprawie. Najpewniej wszelkie utrudnienia do jutra zostaną rozwiązane.

Do największej awarii serwisu Facebook doszło 4 października 2021 roku. Przez kilka godzin nie działały wtedy aplikacje takie jak Whatsapp, Messenger i Instagram. Według szacunków Mark Zukerberg poniósł wtedy straty w wysokości 7 miliardów dolarów.

logo Tu się dzieje