18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezdrowe jak diabli

Pączki na Tłusty Czwartek? Stanowczo NIE POLECAMY

19.02.2022  15:31
Pączki to samo zło, lepiej go unikać!
Pączki to samo zło, lepiej go unikać! Fot: Marek BAZAK/East News

Pączki na Tłusty Czwartek są niezwykle popularne, ale czy... naprawdę chcemy robić sobie nimi krzywdę? Mamy pewne stanowcze wątpliwości. Czasem dla zdrowia warto odmówić sobie przyjemności.

Pączki dziś je cała Polska, oblizując kolejne warstwy lukru z palców. Niestety, te pyszne słodkości to nie tylko bomba kaloryczna, ale często również skrajnie niezdrowa przekąska, która może doszczętnie zrujnować nam zdrowie.

W tłusty czwartek następuje zdjęcie blokady. To jest chyba najbardziej niezdrowe, bo czujemy się bezkarnie. A skoro można, to trzeba się nażreć do oporu, bo potem nie będzie już można

- mówi doktor Ania w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Pączki to samo zło, lepiej go unikać!

Najgorszy jest w tym wszystkim fakt, że cukier i tłuszcz, których nie brakuje w pączkach, działają jak narkotyk. To połączenie sprawia, że chcemy sięgać po kolejne ciacho i tracimy rachubę.

Bo tak naprawdę nie chodzi o sam cukier i tłuszcz, a o jego nadmiar odkładany w postaci tkanki tłuszczowej. A niestety: im większy jej nadmiar, tym większe prawdopodobieństwo chorób. Otyłość, cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe – to wszystko związane jest również z nieprawidłową dietą

- mówi lekarka.

Tańsze pączki, po które sięgamy zdecydowanie chętniej, są dodatkowo naszpikowane chemią, sprawiającą, że wyglądają one dobrze, chociaż mają zerową wartość odżywczą. 

W pączkach znajdziemy często utwardzane tłuszcze, które zatykają ludzkie tętnice niczym makaron opływ w kuchennej umywalce. W całym pączkowym szaleństwie pamiętajcie więc, że to Wasze zdrowie jest najważniejsze i chwila przyjemności nie jest warta późniejszego cierpienia.