Tłusty, niezdrowy czwartek

Pączki śmierci. Zjadając kolejne słodkości, rujnujesz sobie zdrowie

20.02.2020  15:01
Pączki śmierci. Zjadając kolejne słodkości, rujnujesz sobie zdrowie
Pączki śmierci. Zjadając kolejne słodkości, rujnujesz sobie zdrowie Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Pączki w Tłusty Czwartek to podstawa bytu dla większości ludzi. Niestety, w tych tańszych słodkościach znajdują się składniki, które są najprawdziwszym koszmarem dietetyków.

Pączki dziś je cała Polska, oblizując kolejne warstwy lukru z palców. Niestety, te pyszne słodkości to nie tylko bomba kaloryczna, ale często również skrajnie niezdrowa przekąska, która może doszczętnie zrujnować nam zdrowie.

W tłusty czwartek następuje zdjęcie blokady. To jest chyba najbardziej niezdrowe, bo czujemy się bezkarnie. A skoro można, to trzeba się nażreć do oporu, bo potem nie będzie już można

- mówi doktor Ania w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Pączki to samo zło

Najgorszy jest w tym wszystkim fakt, że cukier i tłuszcz, których nie brakuje w pączkach, działają jak narkotyk. To połączenie sprawia, że chcemy sięgać po kolejne ciacho i tracimy rachubę.

Bo tak naprawdę nie chodzi o sam cukier i tłuszcz, a o jego nadmiar odkładany w postaci tkanki tłuszczowej. A niestety: im większy jej nadmiar, tym większe prawdopodobieństwo chorób. Otyłość, cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe – to wszystko związane jest również z nieprawidłową dietą

- mówi lekarka.

Tańsze pączki, po które sięgamy zdecydowanie chętniej, są dodatkowo naszpikowane chemią, sprawiającą, że wyglądają one dobrze, chociaż mają zerową wartość odżywczą. 

W pączkach znajdziemy często utwardzane tłuszcze, które zatykają ludzkie tętnice niczym makaron opływ w kuchennej umywalce. W całym pączkowym szaleństwie pamiętajcie więc, że to Wasze zdrowie jest najważniejsze i chwila przyjemności nie jest warta późniejszego cierpienia. 

Przeczytaj więcej
Komentarze