18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lepiej uważać?

Paczki z Chin są śmiertelnie niebezpieczne?! AliExpress i koronawirus

27.01.2020  16:57
Paczki z Chin są śmiertelnie niebezpieczne?! AliExpress i koronawirus
Paczki z Chin są śmiertelnie niebezpieczne?! AliExpress i koronawirus Fot: Flickr

Koronawirus szaleje w Chinach i sieje coraz większe spustoszenie. Na większości lotnisk na świecie zaostrzono środki bezpieczeństwa. Skoro ludzie mogą przywieźć ze sobą śmiertelną chorobę, rodzi się pytanie: co z przesyłkami z Chin?

AliExpress robi furorę na całym świecie. Przesyłki z Chin są niedrogie, a zawierać w sobie mogą dosłownie wszystko. Jednakże teraz, kiedy nad światem zawisła epidemia koronawirusa, zadajemy sobie coraz więcej pytań o bezpieczeństwo. 

Czy przesyłki z AliExpress mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla naszego zdrowia i przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania koronawirusa? Wśród dawnych użytkowników platformy panuje już prawdziwa panika.

AliExpress jest śmiertelnie niebezpieczny? Koronawirus w paczkach

AliExpress to gigant. Warto zaznaczyć, że w ubiegłym roku paczki z AliExpress stanowiły aż 30 proc. wszystkich przesyłek zagranicznych obsługiwanych przez Pocztę Polską. Do tego, dane udostępnione przez Gemiusa z grudnia 2019 roku pokazują, że aż 20% polskich urządzeń mobilnych odwiedzało chiński serwis zakupowy. 

Teraz wiele osób postanowiło zrezygnować z zakupów z uwagi na lęk przed śmiercią i chorobą. Panikę próbują powstrzymać chińscy naukowcy i pracownicy AliExpress. Przemawia za tą postawą fakt, że koronawirus, by przetrwać, potrzebuje żywego nosiciela, nie przeżyje więc miesiąca w paczce. 

Inne zdanie ma jednak naukowiec pochodzący z Rosji, Michaił Szczełkanow. 

Małe kropelki z wirusem, które powstają podczas kaszlu i kichania, osiadają na artykułach gospodarstwa domowego, a osoba dotykająca ich może równie dobrze zostać zarażona

- twierdzi rosyjski uczony.

Przed wszystkimi stoi teraz trudna decyzja: zamawiać czy nie? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej