18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

COVID-19 trwa

Zapasy przed drugim lockdownem. W sklepach brakuje produktów

27.10.2020  22:05
COVID-19: Brak papieru toaletowego
COVID-19: Brak papieru toaletowego Fot: Simon Kadula/Shutterstock

Polacy przestraszyli się możliwości drugiego lockdownu spowodowanego pandemią COVID-19. Z tej przyczyny robią zapasy, a w sklepach powoli zaczyna brakować produktów.

Polacy już czują chłodny oddech kolejnego, pełnego lockdownu na swoich barkach. Z tej przyczyny, kiedy rośnie liczba zakażeń koronawirusem - zaczynają znikać ze sklepów produkty pierwszej potrzeby. Już wiosną, kiedy COVID-19 po raz pierwszy zawitał do naszego kraju - półki w sklepach świeciły przerażającymi pustkami. Teraz może wydarzyć się to samo.

Rządzący już zapowiadają jeszcze większe zaostrzenie obecnie obowiązujących, pandemicznych zaleceń. Nie dziwi więc fakt, że ludzie przestraszyli się powtórki z wiosny i ruszyli w stronę supermarketów. Takie produkty jak ryż, makaron lub (a może przede wszystkim) papier toaletowy - ponownie stają się towarem deficytowym.

COVID-19: Papier toaletowy znika z półek

Polacy obawiając się zakażenia, zaczynają również ograniczać wyjścia z domu - więc robią zakupy na zapas. Taka strategia sprawia, że towary ze sklepowych półek wyczerpują się szybciej. Niestety, widok pustych sklepów może w ludziach aktywować lęk przed tym, co już raz ich spotkało. Wtedy rozpoczyna się stuprocentowe błędne koło.

Jak donosi portal korso.pl, papier toaletowy jest zdecydowanie jednym z tych produktów, które znikają ze sklepów w błyskawicznym tempie, kiedy ludzie boją się ponownego lockdownu.

Już wiosną w takiej sytuacji apelowano, by nie panikować. Tym razem jest tak samo. Nawet, jeżeli sklepowe półki świecą pustkami, a w całym markecie nie widać papieru toaletowego to nie znaczy, że już nigdy go nie ujrzymy. Kolejna dostawa powinna rozwiązać problem - nie dajmy się zwariować w tych szalonych czasach.

Czytaj także
Przeczytaj więcej