18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmiany w Watykanie

Papież Franciszek CHCE ZREZYGNOWAĆ?! "Bóg powie"

04.07.2022  12:37
Papież Franciszek mówi o emeryturze
Papież Franciszek mówi o emeryturze Fot: Photoshot/REPORTER

Papież Franciszek po raz pierwszy odniósł się do pogłosek o jego nadchodzącej abdykacji. Jak zapewnił, nie rozważał jeszcze przejścia na emeryturę, choć nie wykluczone, że to zrobi z powodu choroby.

Do niedawna papież cieszył się niezwykłym uznaniem, jednak po wybuchu wojny w Ukrainie sporo stracił w oczach wiernych. Franciszek nie potępił działań Władimira Putina, a momentami głosił wręcz prorosyjskie teorie zakładające, że trwający konflikt to... wina NATO.

Po tych skandalicznych słowach papież usunął się w cień, a media donosiły o tym, że powoli szykuje się do przejścia na emeryturę. Jedną z przyczyn tej decyzji miał być też pogarszający się stan zdrowia.

Papież przerwał milczenie

Po tygodniach milczenia papież w rozmowie z Reutersem stwierdził, że pogłoski o jego odejściu są nieprawdziwe, a wcześniej nawet o tym nie myślał. Podkreślił jednak, że nie wyklucza tego "z powodu stanu zdrowia".

Ale mnie to nigdy nie przyszło do głowy. W chwili obecnej nie, nie, naprawdę - stwierdził.

Na pytanie o ustąpienie ze względu na stan zdrowia odpowiedział: "Nie wiemy. Bóg odpowie". Franciszek nie wyklucza podróży do Ukrainy, lecz zaznacza, że "chciałby jechać najpierw do Moskwy".

Czytaj także