Ślub szyty na miarę?

Para Młoda zrobiła listę wymagań wobec gości. Weselnicy są wściekli

15.01.2020  12:46
Para Młoda zrobiła listę wymagań wobec gości. Weselnicy są wściekli
Para Młoda zrobiła listę wymagań wobec gości. Weselnicy są wściekli Fot: ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej zakochanej pary. Wiadomo, że jest to dzień, w którym właśnie Para Młoda powinna być najważniejsza. Okazuje się, że nadużyć można każdej władzy - nawet tej, którą ma się symbolicznie nad weselnymi gośćmi. 

Pewna Para Młoda zaplanowała swój ślub od A do Z. Na przyjęciu weselnym nie ma miejsca nawet na wolność dla gości! Do zaproszenia dodano kartkę ze szczegółowymi wytycznymi i wymaganiami, jakie zakochani mają do zaproszonych osób. 

Wiadomo, że każdy chciałby mieć ślub jak z katalogu, życie jednak weryfikuje wyobrażenia i zestawia je z brutalną rzeczywistością. Nie każdy jednak dopuszcza do siebie jej prawidła.

Ślub uszyty na miarę Pary Młodej

Listę wytycznych, dołączoną do zaproszeń, opublikowała jedna z osób, która mogłaby się "bawić" na tym weselu. Oburzona pani Zuzanna (imię zmienione) ma nadzieję, że opublikowanie jej w internecie da do myślenia Parze Młodej.

Nie mieści mi się w głowie coś takiego, że ktoś w tak dosadny sposób rozkazuje dorosłym ludziom, co mają ubrać i jak się zachować. Wydaje mi się, że zaprasza się na wesele ludzi, których się lubi i takich, których nie trzeba strofować i ustawiać do pionu. Poczułam się tak, jakbym co najmniej była zaproszona na królewski ślub. Co para młoda sobie myślała, pisząc to? Co za durny pomysł!

- komentuje Zuzanna.

Na opublikowanej kartce znalazło się 6 kontrowersyjnych punktów.

  1. Pamiętajcie, żeby się nie spóźnić
  2. Jeśli chcecie mej radości, nie ubierajcie białości – prosimy panie o to, aby nie zakładały białych i kremowych kreacji
  3. Nie malujcie się jak do klubu – to ślub z klasą
  4. Nie dodawajcie z nami zdjęć na Facebooka i/lub Instagram
  5. Nie robimy sobie zdjęć typu selfie z gośćmi
  6. Upijasz się? Nie bawisz się z nami dalej

Myślicie, że naprawdę ingerowanie w takie rzeczy, jak makijaż i poziom trzeźwości gości jest na miejscu? Naszym zdaniem oburzenie pani Zuzanny jest całkiem mocno uzasadnione. 

Przeczytaj więcej
Komentarze