18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za widok!

Pełnia Księżyca Myśliwych ogarnie niebo. Nie przegapcie tego!

29.09.2021  07:52
Pełnia Księżyca Myśliwych
Pełnia Księżyca Myśliwych Fot: vovan/Shutterstock

Pełnia Księżyca Myśliwych pojawi się niedługo na październikowym niebie. Zjawisko jest przepiękne, dlatego warto go nie przegapić. Będzie naprawdę cudownym widowiskiem! Skąd wzięła się taka ciekawa nazwa? 

Pełnia Księżyca Myśliwych występuje w 2021 roku 20 października. Księżyc w pełni zawsze jest pięknym widokiem, ale ten zdecydowanie będzie się wyróżniał na tle innych zjawisk tego typu. W świecie astrologicznym sroga jesień trwa w najlepsze. Ten księżyc jest tego największym dowodem.

Pełnia Księżyca Myśliwych, którą możemy zaobserwować właśnie w październiku, ma szczególne znaczenie. Zjawisko to ma związek z dawnymi wierzeniami oraz tradycjami. Najważniejszą z nich jest urządzanie w czasie jego trwania jesiennych polowań. Był to doskonały termin dla myśliwych do tego, aby przygotować zapasy na nadchodzącą zimę.

Co więcej, znacznie większy księżyc znacznie lepiej oświetlał lasy oraz pola. Dodatkowo zazwyczaj wtedy było już po jesiennych żniwach i pola były czyste, przez co zwierzętom trudniej było ukryć się przed myśliwymi.

Pełnia Księżyca Myśliwych na naszym niebie

Jeśli chcecie podziwiać Pełnię Księżyca Myśliwych, to na obserwację nieba polecamy wybrać się za miasto - w góry, nad morze, leśne polany – tam dociera najmniej sztucznego światła - zdecydowanie zakłócającego nasze wrażenia estetyczne. Oczywiście, można też wybrać się do lasu, by poczuć klimat myśliwskich wypraw, ale wtedy należy szczególnie mocno zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Warto nie przeoczyć tego zjawiska - następne takie nadejdzie dopiero za rok.