18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cudny widok

Pełnia Różowego Księżyca już niedługo na niebie. Nie przegapcie jej

18.04.2021  09:41
Pełnia Różowego Księżyca
Pełnia Różowego Księżyca Fot: vovan/Shutterstock

Pełnia Różowego Księżyca jeszcze w kwietniu będzie widoczna na niebie. To wspaniały widok, dlatego postarajcie się go nie przegapić. Następna taka pełnia dopiero za rok!

Pełnia Różowego Księżyca pojawi się na niebie jeszcze przed końcem kwietnia. Czym jest taki rodzaj naszego pięknego satelity? Niczym innym jak kwietniową pełnią księżyca, która ukazuje nam go w innej barwie. Jest to zdecydowanie wspaniały widok, który spodoba się miłośnikom obserwacji nocnego nieba. 

Pełnia Różowego Księżyca najpiękniej będzie się prezentowała we wtorek 27 kwietnia, o godzinie 5:31. Będzie to jednocześnie Superksiężyc, co oznacza, że Srebrny Glob znajdzie się najbliżej Ziemi, dzięki czemu będzie wydawał się znacznie większy. Kolejny "Superksiężyc" będzie można obserwować w maju. Zresztą co miesiąc mamy okazję obserwować "jakąś" pełnię. Wspominaliśmy już kiedyś o księżycu truskawkowym. 

Pełnia Różowego Księżyca zjawił się na niebie

Podczas tej pięknej, kwietniowej pełni księżyc przybiera niesamowity, różowy kolor. Nie będzie nam potrzeby do jego obserwacji żaden specjalistyczny sprzęt, bowiem wystarczą nasze oczy - satelita będzie wtedy na tyle okazały, że bez problemu zaobserwujemy jego zmianę.

Pełnia Różowego Księżyca jest dużym wydarzeniem w różnych częściach świata i niejednokrotnie staje się powodem do świętowania. Jeśli nikomu nie przeszkodzą warunki pogodowe - wszystko wskazuje na to, że niebo będzie bezchmurne - to będziemy mogli się tym zjawiskiem cieszyć.

Nie możecie się doczekać?

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze