18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cudo!

Pełnia Śnieżnego Księżyca. Już dziś wyjątkowe zjawisko na niebie

26.02.2021  17:39
Pełnia księżyca
Pełnia księżyca Fot: Alexandr Belous/Shutterstock

Pełnia Śnieżnego Księżyca ukarze się na nieboskłonie już 27 lutego. Ten wyjątkowy księżyc zdecydowanie jest godny naszej uwagi. Znajdźmy chwilę i spójrzmy na niego nocą.

Pełnia Śnieżnego Księżyca występuje w 2021 roku 27 lutego. Księżyc w pełni zawsze jest pięknym widokiem, ale ten zdecydowanie będzie się wyróżniał na tle innych zjawisk tego typu. Co prawda pogodowa aura zmieniła się bardziej na wiosenną, ale w świecie astrologicznym zima trwa w najlepsze. Ten księżyc jest tego największym dowodem.

Pełnia Śnieżnego Księżyca, którą możemy zaobserwować właśnie w lutym, ma wiele nazw: inne to Burzowa lub Głodna Pełnia Księżyca. Określenia te pochodzą od pogody w lutym w Ameryce Południowej, która była z reguły zimna i śnieżna, a zapasy żywności z ubiegłego roku powoli się kończyły.

Pełnia Śnieżnego Księżyca na naszym niebie

Z tej przyczyny lutowej pełni nadawano magiczne, symboliczne znaczenie. Była zapowiedzią nadchodzących zmian w przyrodzie. Takie czekają nas już lada chwila, kiedy nadejdzie mroźny potwór w nasze polskie progi. Trudno odmówić naturze mądrości.

Jeśli chcecie podziwiać pełnię Śnieżnego Księżyca, to na obserwację nieba polecamy wybrać się za miasto - w góry, nad morze, leśne polany – tam dociera najmniej sztucznego światła - zdecydowanie zakłócającego nasze obserwacje.

Warto nie przeoczyć tego zjawiska - następne takie nadejdzie dopiero za rok. Biorąc pod uwagę fakt, że pełnia ta szczęśliwie wypada w sobotę - naprawdę należy poświęcić jej chwilę w tym stosunkowo leniwym dniu. Gwarantujemy, że tego nie pożałujecie. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze