18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakująca decyzja

Pfizer zapłaci fortunę za skutki uboczne. Sąd wydał wyrok

06.05.2021  17:50
Pfzier musi zapłacić ogromne odszkodowanie
Pfzier musi zapłacić ogromne odszkodowanie Fot: Mateusz Jagielski/East News

Pfizer zapłaci ogromne odszkodowanie 60-letniemu Włochowi, który doświadczył nietypowych skutków ubocznych po zażyciu leku na Parkinsona. Mężczyzna twierdzi, że po 5-letniej terapii specyfikiem uzależnił się od seksu i hazardu.

Ponad 20 lat temu u 60-letniego Włocha zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Mężczyźnie przepisano innowacyjny lek wyprodukowany przez Pfizera, który po czasie zaczął wywoływać niepokojące skutki uboczne. Sprawą zajęła się jedna z turyńskich kancelarii prawnych.

Włoch twierdził, że w wyniku przyjmowania leku Pfizera uzależnił się od seksu i hazardu. Nietypowe skutki uboczne przyczyniły się do zwolnienia z pracy i ogromnych kłopotów finansowych. 60-latek zażądał odszkodowania z powodu inwalidztwa oraz utraty środków do życia.

Pfizer przegrał w sądzie

Co ciekawe, mężczyzna po długiej batalii sądowej dopiął swego. Włoski wymiar sprawiedliwości uznał, że Pfizer jest winny, przez co firma musi zapłacić 60-latkowi zadośćuczynienie w wysokości 600 tysięcy euro. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok.

Sędziowie podkreślili, że koncern powinien przestrzegać reguł badań i protokołów przed dopuszczeniem leku na rynek. Dodatkowo Pfizer powinien informować o wszystkich możliwych skutkach ubocznych.