Stwór z kosmosu?

Piekielne, tajemnicze zwierzę. Mieszkańcy miasta byli przerażeni

24.10.2019  14:23
Piekielne, tajemnicze zwierzę. Mieszkańcy miasta byli przerażeni
Piekielne, tajemnicze zwierzę. Mieszkańcy miasta byli przerażeni Fot: Youtube

Zwierzęta potrafią zaskakiwać. Żyjemy w czasach, w którym wydaje nam się, że widzieliśmy już wszystko, ale natura ma dla nas dalej wiele niespodzianek. Przekonali się o tym mieszkańcy małego miasteczka w Malezji. 

Zwierzę, które pojawiło się na ulicach niewielkiego, malezyjskiego miasteczka Sungai Chon, swoim wyglądem przypominało skrzyżowanie kota i niedźwiedzia. Piekielny stwór wywołał panikę i ciekawość jednocześnie.

Piekielny stwór na ulicach miasteczka w Malezji

Czujni mieszkańcy zadzwonili po Siły Obrony Cywilnej. Służby zwabiły tajemnicze zwierzę... bananami. Po dokładniejszym zbadaniu sprawy okazało się, że nie był to stwór z piekła ani z kosmosu, ale istniejące zwierzątko, które na co dzień żyje na drzewach.

To właśnie tryb życia dziwnego malucha sprawia, że może on być ludziom nieznany. Nikt w końcu nie spotyka się z królami koron wysokich drzew. Stworek swoim pojawieniem się w Sungai Chon rozsławił miasteczko na cały świat. W sieci możemy znaleźć wiele filmików, w których się pojawia.

Zwierzę przypominające krzyżówkę kota i niedźwiedzia to binturong - drapieżny ssak z rodziny wiwerowatych. Wszystkożerny stworek nie wygląda przyjaźnie, ale dla człowieka nie stwarza większego zagrożenia. 

Historia z nim związana dobitnie pokazuje, jak bardzo może nas jeszcze zaskoczyć świat, który wydaje się być tak dobrze znany. 

Przeczytaj więcej
Komentarze