18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mieliście pojęcie?

Piękne i modne imię oznacza coś strasznego. Nazywa się tak małe dzieci

27.11.2019  13:44
Piękne i modne imię oznacza coś strasznego. Nazywa się tak małe dzieci
Piękne i modne imię oznacza coś strasznego. Nazywa się tak małe dzieci Fot: EAST NEWS

Piękne i modne imię dla dziewczynki oznacza coś, czemu do uroku daleko. Rodzice nie mają o tym pojęcia i wciąż nadają je malutkim dzieciom. 

Imię dla dziewczynki... to trudna kwestia dla rodziców malutkich dam. Wiele osób zastanawiając się, jak nazwać swoja pociechę, stara się podążać za modą. To jednakże doprowadza do przykrych sytuacji.

Imię dla dziewczynki o przerażającym znaczeniu

Amelia od lat jest jednym z najbardziej lubianych i najpopularniejszych imion. Trzeba przyznać, że brzmi pięknie i naprawdę może się podobać. Jednakże każde imię dla dziewczynki posiada jakąś historię, pochodzenie i przede wszystkim - znaczenie.

W przypadku imienia Amelia, znaczenie nie jest szczególnie pozytywne. Z greckiego słowo to jest określeniem dla wady wrodzonej polegającej na braku kończyn. W tłumaczeniu dosłownym jest to właśnie "brak kończyny".

Oczywiście, mało który rodzic sprawdza takie rzeczy i skupia się głównie na brzmieniu imienia. Niemniej, lepiej mieć tego świadomość, na wypadek, gdyby własne dziecko miało mieć potem do nas pretensję.