18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

70 milionów to kropla

Polacy chleją na umór. Przepiliśmy 557.1428571428571 sasinów

Emilia Waszczuk
27.11.2020  19:21
Polacy przepili lisko 40 miliardów złotych
Polacy przepili lisko 40 miliardów złotych Fot: gubernat/Shutterstock

Gigantyczne pieniądze wydali Polacy przez ostatni rok na alkohol. Czyżby w czasie pandemii częściej gościła w naszych domach butelka? Dane są porażające.

Pijemy żeby zapomnieć, iż wstydzimy się, że pijemy? Najnowsze dane o trunkach w Polskich domach nie są optymistyczne. W ciągu roku na alkohol wydaliśmy 39 miliardów złotych, a to oznacza, że każdy dorosły człowiek w naszym kraju, przeznaczył na procenty średnio 1250 złotych!

Z danych Nielsen, do których dotarła "Gazeta Wyborcza" wynika, że wydaliśmy na alkohol aż 2,5 miliarda złotych więcej, niż rok wcześniej. Co ciekawe, kupiliśmy mniej - o jeden procent. Jakie z tego wnioski? Alkohol jest droższy, czy wybieramy coraz lepsze trunki?

Polacy piją i się rozkoszują? Niekoniecznie

Zdecydowanie nie to pierwsze. Polacy coraz częściej sięgają po alkohole, jakich wcześniej nie pijali, a za które trzeba zapłacić więcej. Wzrosła popularność rumu, tequili, whisky i dżinu. Co ciekawe - piliśmy też więcej wódki - ale tylko na początku pandemii. Czy to ze strachu?

Największą popularnością w Polsce cieszy się niezmiennie piwo, na które Polacy przez rok wydali w sumie 18 miliardów złotych! Pomyślcie, 70 milionów złotych, które Jacek Sasin roztrwonił na wybory widmo, to zaledwie kropelka w porównaniu z tą sumą!

Przeczytaj więcej
Komentarze