18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

W sumie nie miał szans

Połknął go SUM GIGANT. Dramat na rybach, straszna śmierć

Wojciech Kozicki
29.06.2021  14:09
Połknął go SUM GIGANT. Dramat na rybach, straszna śmierć
Połknął go SUM GIGANT. Dramat na rybach, straszna śmierć Fot: Rights Managed/East News/Ardea Picture Library

Taka ryba to marzenie każdego wędkarza, ale tak naprawdę, to bestia jak z horroru, a spotkanie z nim grozi ŚMIERCIĄ. Niemieccy wędkarze w jeziorze Kiessee w Getyndze pochwalili się rekordowym sumem. W jego paszczy znajdował się ogromny żółw.

Jak załapać dużego suma? Wędkarze z Niemiec znają sekret polowania na taką bestię. Trzeba wypatrywać żółwia. Jak podają niemieckie media, Christina Andersch płynąc po jeziorze Kiessee w Getyndze zobaczyła żółwie łapy wystające ponad taflę wody. Okazało się, że gad utknął w gardle suma.

Suma wszystkich strachów. Dramat na rybach

Christina Andersch powiedziała gazecie "Göttinger Tageblatt", że bezskutecznie próbowała wyciągnąć żółwia z rybiej paszczy. W końcu zdecydowano się wyciągnąć suma na brzeg za pomocą liny. Okazało się, że to SUM OLBRZYM.

Sum ważył 40 kilogramów i mierzył 3,5 metra długości. Konieczne było uderzenie ryby w głowę, by wyciągnąć żółwia. Niestety, było już za późno. Ryba i żółw się udusiły. Niemieckie media dodają, że w niemieckich jeziorach często dochodzi do podobnych sytuacji i przypominają, że sum gigant „Killerwels Kuno" z Volksgartenweiher w Mönchengladbach zjadł małego jamnika.

Sum - prawdopodobnie - był niedożywiony. Jego długość i waga wskazywały, że mógł żyć około 20-30 lat – podaje Polsat News.